AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KUCHNIA. Palone andruty z KTW Park na szlaku kulinarnym "Kaliskie Smaki"

DATA: 27 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Palone Andruty w Restauracji KTW Park

  Decyzją Zarządu Powiatu Kaliskiego do grona zacnych członków Szlaku Kulinarnego "Kaliskie Smaki" dołączyła Restauracja KTW Park.

  W swojej ofercie restauracja KTW Park proponuje zupę krem z kaliskiej pyry na zakwasie, tradycyjne kaliskie pierogi z gęsiną, a na deser palone andruty kaliskie.

  Szlak Kulinarny Kaliskie Smaki powstał w maju 2016 roku skupiając restauracje, agroturystyki i lokalnych producentów serwujących dania tradycyjne, tworzone z najlepszych lokalnych produktów. Głównym celem Kaliskich Smaków jest promocja wyrobów i przetworów żywnościowych, dań i potraw regionalnych związanych z dziedzictwem kulinarnym regionu.

  Aktualnie członkami Szlaku jest 11 podmiotów, które w swojej ofercie posiadają dania oznaczone specjalnym logo Szlaku Kulinarnego „Kaliskie Smaki”. Wśród rekomendowanych przez Powiat Kaliski propozycji kulinarnych znajdują się m.in. regionalne prażuchy z kapustą w ofercie Agroturystyki Karczma Kaliska; gęś przeplatana boczkiem i lody na gorąco w płatkach z Andrutów Kaliskich dostępne w Komoda Club Residence, pierożki z dziczyzną na szpinaku z sosem kurkowym oraz cielęcy kotlet mielony z buraczkami do degustacji w Pałacu Tłokinia. Ponadto w Hotelu Kristoff można skosztować comber z jelenia z puree ziemniaczanym i surówką, a pyszny biały barszcz z białą kiełbasą i przepiórczym jajem oraz smażona pierś z kaczki po wielkopolsku są dostępne w Restauracji Dwór Stary Chotów. Oferta Zielnego Dworku w Czempiszu to pierogi ze szpinakiem. Również lokalne produkty cieszą się dużym zainteresowaniem wśród gości m.in. pyszne i chrupiące Andruty Kaliskie, domowy sok aroniowy i jabłkowy z Tłoczni Soków Płonka, żur pyszny tradycyjny z Piekarni Bułeczka oraz kiełbasa długa swojska oferowana przez Zakład Mięsny Tomasz Łucyk.

  (red)
   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.