PIŁKA NOŻNA (VIDEO). Ta ostatnia minuta. KKS skuteczny do bólu

DATA: 30 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    KKS Kalisz jest już wiceliderem III ligi. Fot. Karina Zachara.

KKS nie zwalnia tempa. Podopieczni trenera Piotra Morawskiego wygrali kolejny mecz i są już wiceliderem III ligi.

Kaliszanie są w ostatnich meczach bardzo skuteczni. Wygrali już pięć ligowych spotkań z rzędu, a na rozkładzie mają jeszcze wygrany pucharowy mecz z KS Opatówek. Sobotnie zwycięstwo z KP Starogard Gdański przyszło po walce, a zwycięskiego gola dla kaliskiej drużyny zdobył w 90 minucie Mateusz Gawlik. Chwilę przed upływem regulaminowego czasu gry z rzutu wolnego dośrodkował Konrad Chojnacki, piłkę głową zgrał Łukasz Żegleń, a formalności dopełnił Mateusz Gawlik, strzelając bramkę z najbliższej odległości.

W pierwszej połowie, w 7. minucie to goście mogli zdobyć gola, ale świetnie spisujący się ostatnio Oskar Pogorzelec wygrał pojedynek z Sebastianem Packiem. W 41. minucie bardzo dobrym uderzeniem popisał się z kolei Tomasz Kowalski, ale golkiper KP wyciągnął się jak struna i obronił to uderzenie.

Kaliszanie wygrali z KP 1:0 i było to już ich piąte zwycięstwo w III lidze. Od 8 kolejek są też niepokonani w lidze, a siódmym spotkaniu nie stracili gola. Defensywa kaliskiej drużyny ma najmniej straconych goli ze wszystkich drużyny. To wszystko procentuje coraz lepszym miejscem w tabeli. KKS jest już wiceliderem, a do prowadzącego Świtu Skolwin traci już tylko jeden punkt. Do końca rundy jesiennej kaliszanom pozostały już tylko trzy spotkania, w tym z liderem. - Wprawdzie my i Sokół Kleczew mamy od innych zespołów o jeden mecz rozegrany więcej, ale jeśli wygramy w tym roku wszystkie mecze to najprawdopodobniej zostaniemy mistrzem jesieni - mówi Robert Trzęsała, prezes KKS-u Kalisz. - I taki jest nasz cel.

KS Kalisz - KP Starogard Gdański 1:0 (0:0)
    Bramka: Mateusz Gawlik 90

Żółta kartka: Grzesiek (KKS).

Sędziowali: Katarzyna Lisiecka-Sęk oraz Marcin Stachowski i Michał Zaborowski (Poznań).

Widzów: 500.

KKS: Pogorzelec - Domagalski, Gawlik, Lis (30 Grzesiek), Łepski – Kowalski (74 Ciesielski), Tunkiewicz, Owczarek (78 Budrowski), Chojnacki - Jankowski (75 Stojczew), Żegleń.

Starogard Gdański: Zapała – Katerla, Kowalski, Wrześniewski, Chouwer - Zieliński (67 Rzepa), Zagórski, Rysiewski, Skórczewski (59 Stanek), Wohlert (52 Mońka) - Pacek (81 Sochań).

Fot: Karina Zachara.