SIATKÓWKA. Lekcja od beniaminka. Teraz pora na Mickiewicza

DATA: 30 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Siatkarze MKS-u ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie w II lidze. Fot. MKS Kalisz.

Pierwszej porażki w II lidze doznali siatkarze MKS-u Kalisz.

Kaliszanie niespodziewanie przegrali na wyjeździe z SPS Konspol Słupca 0:3. - Ta porażka boli, tym bardziej, że punkty urwał nam beniaminek rozgrywek - przyznał Mariusz Pieczonka, trener siatkarzy MKS-u Kalisz.
    Goście w Słupcy grali nieźle, ale przespali końcówki dwóch pierwszych partii. W pierwszej zespół Mariusza Pieczonki i Wojciecha Pytlarza prowadził już sześcioma punktami (16:10), ale później stracił aż osiem kolejnych pkt. Gospodarze pewnie to wykorzystali i wygrali pierwszego seta 25:22. W drugiej partii podopieczni Mariusza Pieczonki odskoczyli na 19:16, ale i tej przewagi nie zdołali utrzymać. W końcówce seta gra toczyła się na przewagi, ale lepiej poradzili sobie rywale zwyciężając - 28:26. W trzeciej partii MKS próbował walczyć tylko na początku. Było 5:3 dla kaliszan, ale później seriami punkty zaczęli zdobywać gospodarze. Przy stanie 24:16, goście obronili jeszcze parę meczboli, ale przegrali w trzeciej parti 20:25, a w całym spotkaniu 0:3.
    Sobotnia porażka, pierwsza w tym sezonie, kosztowała MKS utratę pozycji lidera grupy III drugiej ligi. Miejsce kaliszan zajął zespół Czarnych Rząśnia, który pokonał LKPS Borowno 3:1. W następnej 5. kolejce II ligi, która odbędzie się 4 listopada kaliszanie podejmą trzeciego w tabeli Mickiewicza Kluczbork.