AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

W MIEŚCIE. Ławeczka Stefana Rogozińskiego

DATA: 30 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Ławeczka, na której przysiadł Stefan Szolc-Rogoziński stanęła w sercu miasta, w pobliżu Mostu Kamiennego. Jest trwałym śladem trwających rok obchodów mających spopularyzować wiedzę o życiu i dokonaniach podróżnika. 

  Zrealizowana koncepcja ławki Stefana Rogozińskiego autorstwa firmy ART SEWI Wioletta Buczek-Warszawa, Sebastian Warszawa z miejscowości Błażowa została wybrana spośród sześciu koncepcji nadesłanych w odpowiedzi na ogłoszone przez Miasto Kalisz zapytanie ofertowe.

  Do komisji dokonującej wyboru zaproszono – obok przedstawicieli władz samorządowych - plastyk miejską oraz przedstawicieli kaliskiego środowiska artystyczno-naukowego i działającego przy prezydencie Komitetu Rewitalizacji.

  Zdaniem członków komisji zwycięska koncepcja wyróżnia się walorami artystycznymi. Podkreślano, że jest ona nowoczesna w formie, a jednocześnie bardzo dobrze realizuje założenia ideowe, nawiązuje do życia i dokonań Stefana Rogozińskiego. Projekt ma walory edukacyjne, w sposób jednoznaczny wskazuje na działalność przedstawionej postaci. Zaproponowane materiały: brąz i kamień naturalny w dwóch kolorach dobrze wpiszą się w otoczenie, nie będą kolidowały z zabytkowym mostem i al. Wolności.

  Wszystkie działania związane z postawieniem pomnika były uzgadniane z kaliską Delegaturą Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

  Prace przebiegały zgodnie z ustalonymi terminami. Za wykonanie ławeczki i jej montaż miasto zapłaciło 140 tysięcy złotych brutto. 

  Iwona Cieślak

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.