AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

1 LISTOPADA. Jak dojechać na cmentarze?

DATA: 31 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  1 listopada ruch przy cmentarzach się zwiększa. Fot. KMP w Kaliszu.

  1 listopada odwiedzamy tradycyjnie groby zmarłych najbliższych nam osób, przyjaciół i znajomych. To jednak także okres wzmożonego ruchu, szczególnie przy nekropoliach. Policja prosi o zachowanie szczególnej ostrożności w drodze na cmentarze.

  Zmiany ruchu przy cmentarzach 31 października i 1 listopada

  Cmentarz przy ul. Poznańskiej

  Organizacja ruchu i parkowanie pojazdów zorganizowane zostaną następująco:
  - w dniu 31 października oraz 1 listopada w godz. od 6:00 do 18:00 w ul. Poznańskiej na odcinku od Al. Wojska Polskiego do Ronda NSZZ Solidarność przejazd pojazdów będzie możliwy w obu kierunkach wyłącznie dla autobusów KLA i samochodów TAXI. Dla pozostałych pojazdów wjazd w ul. Poznańską będzie możliwy wyłącznie od strony Al. Wojska Polskiego w kierunku Ronda NSZZ Solidarność. Powrót pojazdów od strony Cmentarza Komunalnego w kierunku Centrum będzie możliwy wyłącznie poprzez ul. Stanczukowskiego lub ul. Piłsudskiego.
  - dla parkowania pojazdów od dnia 28 października do 5 listopada zostaną wyznaczone miejsca parkingowe na terenach trawiastych przyległych do cmentarza. Dodatkowo wyznaczony zostanie parking przy ul. Poznańskiej na działce położonej w odległości ok. 400 m od cmentarza (po prawej stronie jadąc od Ronda Solidarności).

  - w dniu 1 listopada parkowanie będzie możliwe również na terenie parkingów przy sklepach Carrefour i Decathlon, a na terenie kampusu PWSZ w dniach 31 października i 1 listopada.

   
  Cmentarz przy ul. Łódzkiej
  Organizacja ruchu i parkowanie pojazdów zorganizowane zostaną następująco:
  - w dniach od 31 października od godz. 8:00 do 1 listopada do godz. 20:00 włącznie, do parkowania pojazdów udostępnione zostaną zewnętrzne (skrajne) pasy ruchu na ul. Łódzkiej na odcinku od ul. Rajskowskiej do ul. Miłej. Parkowanie pojazdów na zewnętrznych pasach ruchu wyznaczone zostanie jako ukośne do osi jezdni. Dostępny będzie również parking przy fabryce „Nestle-Winiary” oraz miejsca parkingowe na ul. Łódzkiej po lewej stronie ulicy na odcinku od ul. Rajskowskiej w kierunku ul. Kozienickiej.
   
  Cmentarz przy ul. Częstochowskiej
  Organizacja ruchu i parkowania pojazdów będzie analogiczna jak w roku poprzednim:
  - w okresie od 31 października od godz. 6:00 do 1 listopada do godz. 20:00 włącznie, od skrzyżowania z ul. Budowlanych do dawnej stołówki WSK wprowadzony zostanie całkowity zakaz zatrzymywania się pojazdów na chodniku.

  - w dniu 1 listopada parkowanie pojazdów będzie możliwe na terenie parkingu obiektu PSS „Społem” przy ul. Częstochowskiej 149 (naprzeciw Straży Pożarnej).

   Cmentarze przy ul. Żołnierskiej, Górnośląskiej oraz Dobrzeckiej nie wymagają specjalnych zabezpieczeń lub zmian w organizacji ruchu drogowego.

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.