AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Kalisz. Czas na Twój ruch!

DATA: 2 listopada 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Autobus, rower, spacer – to doskonała alternatywa dla aut osobowych, o czym przekonamy się podczas działań, realizowanych w ramach kampanii pod hasłem „Kalisz. Czas na Twój ruch!”.

  Kaliski ratusz organizuje kampanię informacyjno-promocyjną, która jest elementem zintegrowanego projektu Miasta Kalisza pn. „Rozwój niskoemisyjnego systemu komunikacji publicznej Miasta Kalisza wraz z modernizacją oświetlenia ulicznego zwiększającą jego energooszczędność”

  - Celem rozpoczynającej się właśnie kampanii jest przekonanie mieszkańców do bardziej proekologicznego zachowania na drogach. Warto zwrócić uwagę na inne niż samochód środki transportu, na nowo je odkryć, przyczyniając się tym samym do poprawy jakości powietrza w naszym mieście – mówił prezydent Grzegorz Sapiński podczas dzisiejszego spotkania z przedstawicielami mediów.

  Autobus, rower, spacer – to doskonała alternatywa dla aut osobowych, o czym przekonamy się podczas działań, realizowanych w ramach kampanii pod hasłem „Kalisz. Czas na Twój ruch!”.

  - Musimy przede wszystkich zmienić mentalność i samych siebie, żeby powietrze było czystsze w naszym mieście, żeby poprawił się komfort naszego życia. Po to jest ta kampania. Nie będzie ona jedyna. Będziemy starali się systematycznie i konsekwentnie przekonywać mieszkańców, że samochód nie jest jedynym środkiem transportu, umożliwiającym poruszanie się po mieście – dodaje Elżbieta Zmarzła, kierownik Biura Komunikacji Społecznej.

  Już w najbliższy weekend odbędą się rajdy rowerowe z udziałem Piotra Bielaka – akrobaty rowerowego, twarzy kampanii, które zakończą się piknikami rodzinnymi. Przewidziano wiele atrakcji, wśród nich gry, zabawy, pokazy oraz wyścig samochód-rower. O ciekawych obiektach na trasie rajdu opowie przewodnik.

  Zgłoszenia udziału można dokonać mailowo: kalisz@czasnatwojruch.pl

  Warto zaglądać na fanpage kampanii facebook.com/KaliszczasnaTwojruch, by wziąć udział w atrakcyjnym konkursie.

  Poznaj szczegóły kampanii.

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.