PIŁKA NOŻNA (VIDEO). Jankes znów strzela. Piękna seria trwa!

DATA: 6 listopada 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Rafał Jankowski znów zachwyca formą strzelecką. Fot. kkskalisz.pl

Sześć bramek strzelili w ostatnim swoim meczu piłkarze KKS-u. Podopieczni trenera Piotra Morawskiego rozgromili Unię Solec Kujawski az 6:0.

To był świetny mecz KKS-u, który podtrzymał serię siedmiu kolejnych zwycięstw w lidze. Takiej serii nie ma żadna drużyna w III lidze! - Ostatni raz tak wysoko w lidze kakaesiacy pokonali 13 listopada 2011 roku LZS Jankowy - mówi Norbert Gałązka, rzecznik prasowy KKS-u Kalisz.

Mecz w Solcu Kujawskim był jednak wielką niewiadomą dla kaliskiej drużyny. Prowadzona przez Hermesa ekipa w poprzedniej kolejce rozbiła Jarotę Jarocin aż 6:0 i w dobrych nastrojach przystąpiła do rywalizacji z KKS-em. Boisko szybko jednak zweryfikowało plany gospodarzy. Kaliszanie od początku spotkania byli w natarciu a pierwszego gola zdobyli w 27 minucie. Wtedy to Mateusz Gawlik dograł piłkę z prawej strony do Łukasza Żeglenia a ten na raty pokonał bramkarza ekipy z Solca Kujawskiego. Miejscowi starali się odegrać, ale nie potrafili znaleźć recepty na dobrze dysponowaną obronę kaliszan. Swoją dobrą formę strzelecką w doliczonym czasie gry pierwszej połowy potwierdził Żegleń, który po kombinacyjnej akcji z Robertem Tunkiewiczem podwyższył wynik spotkania.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia podopiecznych Piotra Morawskiego. Najpierw uderzeniem w długi róg bramkarza gospodarzy pokonał Michał Grzesiek a po chwili za drugą żółtą kartkę plac gry opuścić musiał Piotr Żurek. Kanonadę strzelecką w Solcu Kujawskim zakończył Rafał Jankowski, który w ciągu 23 minut skompletował hat-tricka zdobywając tym samym pierwsze gole od 16 września, kiedy to ulokował piłkę w bramce Elany Toruń. Po tym zwycięstwie KKS umocnił się na pozycji wicelidera III ligi. Do prowadzącego Świtu Skolwin traci jeden punkt, ale ma jeden mecz więcej rozegrany od lidera.

W tym roku kaliszan czekają jeszcze dwa spotkania ligowe. 12 listopada o godz. 13.00 na Wale Matejki podejmą Kotwicę Kołobrzeg, a tydzień później zagrają na wyjeździe z liderem Świtem Skolwin.

Unia Solec Kujawski - KKS Kalisz 0:6 (0:2)
    Bramki: 0:1 Łukasz Żegleń 27. min, 0:2 Łukasz Żegleń 45+1 min, 0:3 Michał Grzesiek 51. min, 0:4 Rafał Jankowski 66. min, 0:5 Rafał Jankowski 73. min, 0:6 Rafał Jankowski 89. min.

KKS Kalisz: Oskar Pogorzelec - Dominik Domagalski, Marcin Lis, Mateusz Gawlik, Radosław Łepski, Michał Grzesiek (62. Stayko Stoychev), Tomasz Owczarek (75. Szymon Pacholski), Konrad Chojnacki, Tomasz Kowalski (57. Błażej Ciesielski), Robert Tunkiewicz, Łukasz Żegleń (62. Rafał Jankowski).

Unia Solec Kujawski: Mateusz Skibiński - Piotr Kaczkowski, Dmytro Plakhtyr, Krystian Bom (55. Kamil Nytko), Bartosz Śmietanko, Mateusz Poczwardowski (79. Patryk Nowicki), Damian Michalski, Adam Kacprzak, Piotr Żurek, Norbert Czachorowski (71. Krystian Karbowski), Michał Chyrek (52. Wojciech Ernest).

Żółte kartki: Piotr Żurek, Bartosz Śmietanko (Unia Solec Kujawski)
    Czerwone kartki: Piotr Żurek (58. min, druga żółta, Unia Solec Kujawski), Wojciech Ernest (79. min, brutalny faul, Unia Solec Kujawski).

Sędziowie: Filip Kaliszewski oraz Krystian Dietrich, Krzysztof Świgoń