SIATKÓWKA. Niepokonane dziewczyny. Joker rozbity

DATA: 6 listopada 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Siatkarki MKS-u Kalisz są niepokonane w I lidze. Fot. Sławomir Wojciechowski (Nowe Świecie)

Trwa wspaniała passa siatkarek MKS-u Kalisz. W sobotę pokonały na wyjeździe zespół Jokera Świecie 3:0.

To szóste zwycięstwo kaliszanek w tym sezonie i czwarte bez straty seta, które nadal niepokonane, z meczu na mecz umacniają się na pozycji lidera rozgrywek I ligi. To, że są w tym sezonie silne kaliszanki zaakcentowały już w pierwszym secie, gdy po zdobyciu sześciu punktów z rzędu odjechały rywalkom na 16:10 i ostatecznie pewnie wygrały tę partię do 25:18. Pomimo mocnego uderzenia ze strony przyjezdnych, gospodynie wcale nie zamierzały rezygnować z walki. Wręcz przeciwnie, w drugiej odsłonie ostro wzięły się do pracy kilkukrotnie zdobywając przewagę nad MKS-em i to wcale niemałą. Recepty na słabszą grę swoich podopiecznych kaliscy szkoleniowcy szukali w trakcie przerw, a kiedy to nie pomogło, przy stanie 19:16  postawili na zmiany w składzie, co, jak pokazały kolejne minuty, okazało się strzałem w dziesiątkę. Zdobywając cztery punkty z rzędu
    przyjezdne objęły prowadzenie  i utrzymały je do końca seta. Kaliszanki wygrały drugiego seta 25:21, ale w trzecim gospodynie się postawiły. Przy stanie 24:22 kaliszanki miały pierwszego meczbola, ale rywalki ze Świecia dzielnie się broniły. Kaliszanki, które pokazały, że porafią na swoją korzyść rozstrzygać nerwowe końcówki okazały się jednak nie do zatrzymania. Zaciętą rywalizację na przewagi w trzeciej partii MKS wygrał 27:25, a ostateczny cios, skutecznym zbiciem z prawego skrzydła zadała rywalkom Natalia Sroka.

Wygrana w Świeciu, była dla kaliskich siatkarek już szóstą w tym sezonie i czwartą bez straty seta. Dzięki temu nadal plasują się na szczycie pierwszoligowej tabeli. Nad wiceliderem - Wisłą Warszawa - mają już cztery punkty przewagi. W sobotę, po raz pierwszy zwycięstwo świętowała debiutująca w MKS-ie, Anna Widera - atakująca, którą w poprzednim występowała w szeregach wicemistrza I ligi - Proximy Kraków. Kolejny poważny sprawdzian czeka kaliszanki już 12 listopada. W hali Arena podejmą, czwarty aktualnie, zespół Solnej Wieliczka.