AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SAMORZĄD. Miejski program in vitro w Kaliszu?

DATA: 6 listopada 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  5 tys. zł dla pary na zabieg in vitro - projekt takiej uchwały zgłosiły w Kaliszu .Nowoczesna i Platforma Obywatelska. W Kaliszu z problemem bezpłodności zmaga się blisko 3,5 tys. par.

  Na wniosek kaliskiego koła .Nowoczesnej stowarzyszenie leczenia niepłodności “Nasz Bocian” wraz z profesorem kliniki położnictwa Akademii Medycznej w Bydgoszczy, Wiesławem Szymańskim, opracowało autorski program dotyczący zabiegów in vitro dla Kalisza na lata 2017-2019.

  - W Kaliszu szacuje się, że problem niepłodności dotyka 3 500 par. Natomiast par w Kaliszu, które kwalifikują się do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego in vitro jest ok. 70 rocznie, co stanowi 2% par zmagających się z problemem niepłodności - mówi Barbara Oliwiecka z kaliskiego koła .Nowoczesnej.

  Projekt zakłada, że każda para mogłaby starać się o 5 tys. zł dofinansowania przy trzech próbach zabiegu in vitro. 

  Obecnie koszt zabiegu in vitro wraz z leczeniem farmaceutycznym wynosi kilkanaście tysięcy złotych.

  - Projekt uchwały wraz z uzasadnieniem i opracowanym programem trafił do kancelarii miejskiej. Teraz przewodniczący Rady Miejskiej ma trzy miesiące na analizy prawne i skierowanie go do komisji, a potem na sesję miejską. Od dzisiaj wspólnie jako działacze PO i Nowoczesnej będziemy zabiegali o poparcie merytoryczne i polityczne dla tego projektu, bardzo ważnego dla par zmagających się z niepłodnością - mówi Dariusz Grodziński z Platformy Obywatelskiej.

  (nel)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.