AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Orlen w Arenie

DATA: 8 listopada 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Wisła Orlen Płock (jasne stroje) zagra dziś w Arenie z MKS-em Kalisz. Fot. oficjalna strona Wisły Płock.

  Dziś wielki mecz w Arenie. Do Kalisza zawita wicemistrz Polski, drużyna Orlenu Wisły Płock.

  Nafciarze to druga, po Vive Kielce, siła w męskim szczypiorniaku w Polsce. To wielce zasłużona drużyna dla polskiej piłki ręcznej. Ekipa z Płocka wywalczyła dotąd aż 28 medali mistrzostw Polski, a ostatnio regularnie staje na podium i zdobywa medale w krajowych rozgrywkach. W Wiśle gra wielu reprezentantów Polski, a na ostatnim silnie obsadzonym turnieju w Danii można było zobaczyć skrzydłowych Michała Daszka i Przemysława Krajewskiego, obrotowego Macieja Gębalę czy rozgrywającego Tomasza Gębalę. W MKS-ie występuje obecnie też były długoletni zawodnik Orlenu Zbigniew Kwiatkowski, który z płockim zespołem sięgał po medale mistrzostw Polski. Poza tym w płockim zespole występuje wielu reprezentantów innych krajów.

  Wisła jest liderem grupy pomarańczowej, w której występuje też MKS Kalisz. Drużyna z Płocka w ośmiu spotkaniach odniosła siedem zwycięstw i poniosła tylko jedną porażkę z Vive Kielce. MKS jest na razie siódmy w tabeli, ale w tym sezonie prezentuje się bardzo solidnie. Podopieczni trenera Pawła Ruska wygrali do tej pory trzy mecze, zwyciężając ze Stalą Mielec, Meblami Wójcik Elbląg i Spójnią Gdynia. Do spotkania z Wisłą kaliszanie przystąpią jednak osłabieni. Nie zagrają kontuzjowany rozgrywający Kamil Adamski oraz skrzydłowy Michał Drej. Niepewny jest także występ Arkadiusza Galewskiego. Szkoda, bo cała trójka prezentowała na początku sezonu dobrą formę.

  Środowe spotkanie MKS-u Kalisz z Orlenem Wisłą Płock rozpocznie się w Arenie o godz. 18.30. Zakupu biletów w przedsprzedaży na mecz można dokonać za pośrednictwem serwisu KupBilet.pl. Bilety będą dostępne także bezpośrednio przed meczem w hali Arena. 

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.