AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Po Orlenie czas na Wybrzeże

DATA: 10 listopada 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W zaległym spotkaniu z Wybrzeżem Gdańsk zmierzą się w sobotę, 11 listopada piłkarze ręczni MKS-u Energa Kalisz.

  Podopieczni trenera Pawła Ruska przystąpią do tego spotkania niejako z marszu, po środowym meczu z Wisłą Płock. To ostatnie spotkanie odbyło się w Arenie, a osłabiony brakiem kilku zawodników MKS momentami nawiązywał nawet równorzędną walkę z Orlenem. Gospodarze przegrali 19:27, ale wstydu nie przynieśli. Wybrzeże w tym tygodniu również stoczyło pojedynek ligowy z trudnym rywalem, a było to PGE Vive Kielce. Gdańszczanie przegrali 26:32, ale również zaprezentowali się z niezłej strony.

  Sobotnie starcie Wybrzeża z Energą MKS Kalisz, który we wtorek pozyskał nowego strategicznego sponsora - Grupę Energa zapowiada się więc bardzo ciekawie. - Decyzje, które zapadły w ostatnich dniach są zwieńczeniem naszych kilkumiesięcznych starań o pozyskanie dla klubu solidnego partnera - mówi Błażej Wojtyła, prezes kaliskiego klubu. - Ogromnie się cieszę, że to właśnie Grupa Energa będzie tym podmiotem, którego wsparcie pozwoli nam z optymizmem patrzeć w przyszłość, planować i z powodzeniem realizować ambitne cele, jakie przed sobą stawiamy, zarówno te sportowe, jak i te organizacyjne. - Nawiązanie współpracy z tak prężnie rozwijającym się klubem w Kaliszu, mieście ważnym ze względu na naszą działalność, bardzo mnie cieszy - twierdzi Daniel Obajtek, prezes zarządu Energi SA. - Zależy mi, podobnie jak całemu zarządowi Energi, na wzmacnianiu więzi wśród lokalnych społeczności, a także kreowaniu nowych możliwości rozwoju młodzieży. I na to najbardziej liczymy, że współpraca klubu Energa MKS Kalisz z Grupą Energa zaowocuje rozwojem sekcji sportowych dla młodych sportowców.

  Do sobotniego zaległego spotkania, które pierwotnie miało się odbyć w Gdańsku na początku października obie drużyny podchodzą bardzo poważnie. - Mimo, że MKS Kalisz to tegoroczny beniaminek, zakontraktowano tam kilku graczy z dużym doświadczeniem superligowym. Spodziewamy się ciężkiego meczu, ale na pewno jest to rywal w naszym zasięgu. Zrobimy wszystko, aby 4 punkty zostały w Gdańsku - mówi Jacek Sulej, zawodnik Wybrzeża. - Zagramy tak, aby przywieźć zwycięstwo z nad morza - kończy Paweł Rusek, trener MKS-u Energa Kalisz.

  Sobotni mecz Wybrzeża z Energą MKS rozpocznie się o godz. 18.00 w hali gdańskiego AZS-u. 

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.