AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

UROCZYSTOŚĆ. Narodowe Święto Niepodległości w Kaliszu

DATA: 11 listopada 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Posłowie, samorządowcy, przedstawiciele rozmaitych organizacji i mieszkańcy Kalisza zgromadzili się dzisiaj na rynku, by świętować 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Na Głównym Rynku musztrę paradną zaprezentowali uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego.

  Wręczono nagrody i dyplomy uczestnikom XVI Marszu Wolności, zorganizowanego przez kaliskie oddziały Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Polskiego Towarzystwa Historycznego, Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe.

  - W dążeniu do wolności tkwi nasza siła. Jak pokazuje historia, kluczem do niej jest między innymi wytrwałość. To ona nie pozwala się poddać, zapomnieć, przekreślić narodowych dążeń – powiedział Grzegorz Sapiński, prezydent miasta Kalisza. - Sprawia, że z podniesionym czołem zmierzamy do celu Święto takiej właśnie Polski, dumnej i wolnej, obchodzimy dzisiaj. To radosny dzień. Właśnie dziś w sposób szczególny uświadamiamy sobie, jak wspaniale jest żyć w kraju niepodległym i demokratycznym. Jednocześnie dumą napawa nas wspomnienie działań, jakich podjęli się nasi przodkowie. Bo tego wymagała od nich historia, a oni te oczekiwania spełnili. Dziękujemy za ich dzielność!

  Obchody Święta Niepodległości uświetnił występ orkiestry dętej Stowarzyszenia Orkiestry Dętej „Gród Nad Prosną” pod dyr. Wojciecha Zielezińskiego.

  Pod tablicą pamiątkową na ścianie ratusza wiązanki kwiatów i znicze złożyli m.in. przedstawiciele władz Kalisza, parlamentarzyści, samorządowcy, władze województwa, kombatanci, reprezentanci stowarzyszeń i organizacji oraz uczniowie kaliskich szkół.

  (UM)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.