PIŁKA RĘCZNA. Energa MKS wygrywa w Gdańsku!

DATA: 11 listopada 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Szczypiorniści MKS-u Kalisz wygrali już czwarty mecz w tym sezonie! Fot. Karina Zachara.

To był świetny mecz naszej drużyny. Szczypiorniści Energa MKS Kalisz odnieśli historyczne wyjazdowe zwycięstwo w PGNiG Superlidze, pokonując w sobotę Wybrzeże Gdańsk 32:22.

Kaliszanie we wtorek zyskali nowego możnego sponsora, którym została Grupa Energa. W środę wprawdzie, po walce przegrali jeszcze w Arenie z Orlenem Wisłą Płock, ale w sobotę po świetnym spotkaniu pokonali w zaległym meczu na wyjeździe Wybrzeże Gdańsk. To pierwsze wyjazdowe zwycięstwo podopiecznych trenera Pawła Ruska w tym sezonie i historyczny triumf wyjazdowy kaliskiej drużyny w rozgrywkach PGNiG Superligi. Kaliszanie przystąpili to tego spotkania bardzo zmotywowani i już po pierwszej połowie prowadzili 15:10. W drugiej zagrali konsekwetnie w ataku oraz obronie i nadal powiększali swoją przewagę. W 56 minucie MKS wygrywał już 29:21 i stało się jasne, że meczu w Gdańsku nie może przegrać.

Po tej wygranej Energa MKS ma już cztery zwycięstwa w tym sezonie. Podopieczni trenera Pawła Ruska awansowali na 5 miejsce w grupie pomarańczowej, które daje im możliwość gry po zakończeniu rundy zasadniczej w play-off. Beniaminek swoją świetną postawą w Gdańsku udowodnił, że jest drużyną z charekterem i sprawi jeszcze wiele niespodzianek w tym sezonie.

Teraz kaliski zespół czeka seria wyjazdowych spotkań, a zmierzą się oni kolejno z Gwardią Opole, Pogonią Szczecin, Chrobrym Głogów i Azotami Puławy. Do Areny powrócą dopiero na początku grudnia na mecz z KPR Legionowo.