SIATKÓWKA. Wygrały siódmy raz. Energa nadal liderem

DATA: 13 listopada 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Siatkarki MKS-u Kalisz mają co świętować. Są nadal niepokonane w I lidze. Fot. Karina Zachara.
    Siódmy mecz i siódme zwycięstwo - to bilans siatkarek Energa MKS Kalisz w I lidze.

Podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego są jako jedyne niepokonane w gronie pierwszoligowców. W niedzielę kaliszanki stoczyły jednak ciężki bój o kolejne, siódme już zwycięstwo w I lidze. W Arenie zjawiła się szósta w tabeli Solna Wieliczka i urwała kaliskiej drużynie jednego seta. W pierwszym secie kaliszanki wyszarpały zwycięstwo dopiero na przewagi, zwyciężając 27:25, mimo że wcześniej prowadziły 16:10 a następnie 23:19.

Do drugiego seta kaliszanki podeszły zbyt rozluźnione i wykorzystały to przyjezdne. Solna wygrała drugą partię 25:16 i wyrównała stan meczu w setach na 1:1. W trzecim secie Solna też prowadziła 5:2, a kaliscy trenerzy zaczęli dokonywać poważnych zmian w składzie. Energa poprawiła grę na siatce, wzmocniła blok i środek, a potem odskoczyła na kilka oczek (było 21:15 dla gospodyń). W końcówce Solna zmniejszyła przewagę, ale kaliszanki wygrały trzeciego seta 25:23.

W czwartym secie gospodynie zaprezentowały się już zdecydowanie lepiej. Po serwisach Katarzyny Wawrzyniak osiągnęły kilkupunktową przewagę (16:10), partię wygrały czterema punktami - 25:21, a całe spotkanie 3:1. - To był mecz walki - przyznał Mariusz Wiktorowicz, trener siatkarek Energa MKS Kalisz. - Cały zespół zapracował na to zwycięstwo. My na dobrą sprawę nie mamy pierwszej szóstki, dziewczyny wymieniają się, uzupełniają i było widać, że w momentach, w których szło nam nieco słabiej, potrafiliśmy się odbudować właśnie poprzez zmiany. Najważniejsze, że trzy punkty zostają w Kaliszu i że emocji nie brakowało zarówno na boisku, jak i na trybunach. Mamy już siedem zwycięstw na naszym koncie i jest to nasza szczęśliwa siódemka.

Po 7. kolejkach I ligi Energa MKS nadal prowadzi w tabeli z przewagą czterech punktów nad drugą Wisłą Warszawa. Teraz kaliszanki czekają dwa spotkania wyjazdowe na parkietach w Gliwicach i Szczyrku.

Energa MKS Kalisz - 7R Solna Wieliczka 3:1 (27:25, 16:25, 25:23, 25:21)

Energa MKS: Wawrzyniak, Dybek, Janicka, Łukasiewicz, Sroka, Isailović oraz Bulbak (l), Andrzejczak, Kucharska, Raczyńska, Widera, Drewniak.

7R Solna: Jagodzińska, Grabka, Monnakmae, Sowisz, Szostok, Ząbek oraz Bąkowska (l), Pelc, Wieczorek, Gawlak.

Sędziowali: Sławomir Mikołajczak oraz Anna Czywczyńska (Bydgoszcz).