AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Wygrały siódmy raz. Energa nadal liderem

DATA: 13 listopada 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Siatkarki MKS-u Kalisz mają co świętować. Są nadal niepokonane w I lidze. Fot. Karina Zachara.
  Siódmy mecz i siódme zwycięstwo - to bilans siatkarek Energa MKS Kalisz w I lidze.

  Podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego są jako jedyne niepokonane w gronie pierwszoligowców. W niedzielę kaliszanki stoczyły jednak ciężki bój o kolejne, siódme już zwycięstwo w I lidze. W Arenie zjawiła się szósta w tabeli Solna Wieliczka i urwała kaliskiej drużynie jednego seta. W pierwszym secie kaliszanki wyszarpały zwycięstwo dopiero na przewagi, zwyciężając 27:25, mimo że wcześniej prowadziły 16:10 a następnie 23:19.

  Do drugiego seta kaliszanki podeszły zbyt rozluźnione i wykorzystały to przyjezdne. Solna wygrała drugą partię 25:16 i wyrównała stan meczu w setach na 1:1. W trzecim secie Solna też prowadziła 5:2, a kaliscy trenerzy zaczęli dokonywać poważnych zmian w składzie. Energa poprawiła grę na siatce, wzmocniła blok i środek, a potem odskoczyła na kilka oczek (było 21:15 dla gospodyń). W końcówce Solna zmniejszyła przewagę, ale kaliszanki wygrały trzeciego seta 25:23.

  W czwartym secie gospodynie zaprezentowały się już zdecydowanie lepiej. Po serwisach Katarzyny Wawrzyniak osiągnęły kilkupunktową przewagę (16:10), partię wygrały czterema punktami - 25:21, a całe spotkanie 3:1. - To był mecz walki - przyznał Mariusz Wiktorowicz, trener siatkarek Energa MKS Kalisz. - Cały zespół zapracował na to zwycięstwo. My na dobrą sprawę nie mamy pierwszej szóstki, dziewczyny wymieniają się, uzupełniają i było widać, że w momentach, w których szło nam nieco słabiej, potrafiliśmy się odbudować właśnie poprzez zmiany. Najważniejsze, że trzy punkty zostają w Kaliszu i że emocji nie brakowało zarówno na boisku, jak i na trybunach. Mamy już siedem zwycięstw na naszym koncie i jest to nasza szczęśliwa siódemka.

  Po 7. kolejkach I ligi Energa MKS nadal prowadzi w tabeli z przewagą czterech punktów nad drugą Wisłą Warszawa. Teraz kaliszanki czekają dwa spotkania wyjazdowe na parkietach w Gliwicach i Szczyrku.

  (jav)

  Energa MKS Kalisz - 7R Solna Wieliczka 3:1 (27:25, 16:25, 25:23, 25:21)

  Energa MKS: Wawrzyniak, Dybek, Janicka, Łukasiewicz, Sroka, Isailović oraz Bulbak (l), Andrzejczak, Kucharska, Raczyńska, Widera, Drewniak.

  7R Solna: Jagodzińska, Grabka, Monnakmae, Sowisz, Szostok, Ząbek oraz Bąkowska (l), Pelc, Wieczorek, Gawlak.

  Sędziowali: Sławomir Mikołajczak oraz Anna Czywczyńska (Bydgoszcz).

  Fot. dzięki uprzejmości Kariny Zachary.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.