KICKBOXING. Pucharowy Ziętek Team

DATA: 14 listopada 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

W Węgrowie odbył się Puchar Polski kadetów i juniorów w kickboxingu.

Kaliski klub Ziętek Team reprezentowało 16 zawodników, którzy zdobyli ogółem 13 medali w tym 2 złote, 7 srebrnych, 4 brązowe. Ziętek sklasyfikowany został na drugim miejscu spośród wszystkich klubów w klasyfikacji drużynowej. Pierwszym był klub X Fight Piaseczno a trzecim Beskid Dragon Bielsko-Biała.

W kategorii kadet młodszy kaliski klub reprezentowało 6 zawodników. W wadze do 32 kg. chłopców Mateusz Pędziwiatr wywalczył drugie miejsce. W tej samej kategorii wagowej, ale wśród dziewcząt brązowy krążek zdobyła Łucja Błaszkowska. W wadze do 37 kg. brązowe medale wywalczyli Kacper Synoradzki oraz Anastazja Żal. Bartosz Biedała w kat. do 42 kg. w walce finałowej musiał uznać wyższość rywala i do domu powrócił ze srebrem. Medalu nie udało się natomiast zdobyć Olafowi Perze startującemu w kat. +47kg.

Wśród kadetów starszych najlepszym zawodnikiem całego turnieju okazał się Norbert Kusz (kat. do 69 kg.), który w swojej kategorii nie miał sobie równych i zajął pierwsze miejsce. Na szyi Adriana Sędereckiego (kat. do -57 kg.) również zawisnął złoty krążek. Srebro w wadze powyżej 69 kg. wywalczył Sebastian Kusz, któremu brakło niewiele do zdobycia pucharu. Na drugim stopniu podium stanął również Kacper Ziętek (kat. do 42 kg.), a trzecie miejsce zajęła Julia Kabzińska (kat. do 50 kg). W zawodach walczyli też Karol Matysiak (kat. do 57 kg.) oraz Zuzanna Nowakowska (kat. do 55 kg.), ale im nie udało się przywieźć medali.

Wśród juniorek Ziętek Team reprezentowały: Aleksandra Trawczyńska (kat. do 60 kg.), Weronika Bartczak (kat. do 65 kg.) oraz Weronika Stochniałek (kat. powyżej 70 kg.). Wszystkie dziewczyny wywalczyły srebrne krążki. Trenerami i opiekunami kaliskich zawodników na zawodach byli: Mariusz Ziętek, Bartosz Gromada, Robert Mróz oraz Marek Mazur.