AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KICKBOXING. Pucharowy Ziętek Team

DATA: 14 listopada 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  W Węgrowie odbył się Puchar Polski kadetów i juniorów w kickboxingu.

  Kaliski klub Ziętek Team reprezentowało 16 zawodników, którzy zdobyli ogółem 13 medali w tym 2 złote, 7 srebrnych, 4 brązowe. Ziętek sklasyfikowany został na drugim miejscu spośród wszystkich klubów w klasyfikacji drużynowej. Pierwszym był klub X Fight Piaseczno a trzecim Beskid Dragon Bielsko-Biała.

  W kategorii kadet młodszy kaliski klub reprezentowało 6 zawodników. W wadze do 32 kg. chłopców Mateusz Pędziwiatr wywalczył drugie miejsce. W tej samej kategorii wagowej, ale wśród dziewcząt brązowy krążek zdobyła Łucja Błaszkowska. W wadze do 37 kg. brązowe medale wywalczyli Kacper Synoradzki oraz Anastazja Żal. Bartosz Biedała w kat. do 42 kg. w walce finałowej musiał uznać wyższość rywala i do domu powrócił ze srebrem. Medalu nie udało się natomiast zdobyć Olafowi Perze startującemu w kat. +47kg.

  Wśród kadetów starszych najlepszym zawodnikiem całego turnieju okazał się Norbert Kusz (kat. do 69 kg.), który w swojej kategorii nie miał sobie równych i zajął pierwsze miejsce. Na szyi Adriana Sędereckiego (kat. do -57 kg.) również zawisnął złoty krążek. Srebro w wadze powyżej 69 kg. wywalczył Sebastian Kusz, któremu brakło niewiele do zdobycia pucharu. Na drugim stopniu podium stanął również Kacper Ziętek (kat. do 42 kg.), a trzecie miejsce zajęła Julia Kabzińska (kat. do 50 kg). W zawodach walczyli też Karol Matysiak (kat. do 57 kg.) oraz Zuzanna Nowakowska (kat. do 55 kg.), ale im nie udało się przywieźć medali.

  Wśród juniorek Ziętek Team reprezentowały: Aleksandra Trawczyńska (kat. do 60 kg.), Weronika Bartczak (kat. do 65 kg.) oraz Weronika Stochniałek (kat. powyżej 70 kg.). Wszystkie dziewczyny wywalczyły srebrne krążki. Trenerami i opiekunami kaliskich zawodników na zawodach byli: Mariusz Ziętek, Bartosz Gromada, Robert Mróz oraz Marek Mazur.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.