AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

Z SESJI. Kto zapłaci za długi "Wspólnego Kalisza"?

DATA: 1 grudnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  "Wspólny Kalisz" zalega miastu 2,7 tys. zł za swoją starą siedzibę

  O zabezpieczenie interesu miasta przy wynajmie zabytkowego budynku rogatki zaapelował do władz Kalisza radny Dariusz Grodziński. Obawia się, że stowarzyszenie ,,Kaliszanie” podobnie jak wcześniej "Wspólny Kalisz" nie będzie regularnie opłacało czynszu.

  Na czwartkowej sesji radny Dariusz Grodziński poruszył temat budynku zabytkowej Rogatki. Miasto wynajęło obiekt stowarzyszeniu "Kaliszanie", którego prezesem jest Piotr Kościelny.

  – Mamy przykład, że korzystając ze swoich koneksji i gospodarując na miejskim majątku, poprzednie stowarzyszenie ,,Wspólny Kalisz”, którego był prezesem Piotr Kościelny, dopuściło się zadłużenia, wynajmując od Miasta lokal. Swoją drogą, to bardzo źle świadczy o radnych i prezydentach, którzy współtworzyli to stowarzyszenie i z jego list kandydowali, że dopuścili do takiego zadłużenia, które ciągle jest nieuregulowane. Jeżeli tak się stało, że pan Kościelny wylicytował rogatkę i nie można tego odkręcić - a ja bym się chętnie temu przeciwdziałał w interesie mieszkańców Kalisza - więc jeżeli tak się stało, to żądam i oczekuję, żeby w tym przypadku należycie zabezpieczono interes miasta Kalisza – przyznał Dariusz Grodziński.

  Zadłużenie "Wspólnego Kalisza" wobec miasta potwierdziła Marzena Wojterska, szefowa MZBM: - To na chwilę obecną około 2,7 tys. zł zaległych opłat za ogrzewanie.

  Od długów stowarzyszenia odcięła się radna Małgorzata Zarzycka, która w imieniu Magdaleny Spychalskiej i Piotra Lisowskiego przypomniała, że owszem, wszyscy troje kandydowali z list ,,Wspólnego Kalisza”, ale nigdy nie byli członkami stowarzyszenia i za jego długi nie odpowiadają.

  O głos poprosił również radny Edward Prus i zapewnił, że do końca lutego, zadłużenie zostanie uregulowane. W trzech ratach.

  Według danych Krajowego Rejestru Sądowego na stronach ministerstwa sprawiedliwości prezesem "Wspólnego Kalisza" jest Piotr Kościelny, a jego zastępcą Grzegorz Sapiński.

   

  (kdk)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.