AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PŁYWANIE. Memoriał Petrusewicza. Rekordy pływaków KKS-u

DATA: 1 grudnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Kolejne medale i rekordy życiowe odnotowali młodzi pływacy Kaliskiego Klubu Sportowego. 

  Podopieczni Dominika Grudzińskiego bardzo dobrze zaprezentowali się podczas rozegranego we Wrocławiu XXVIII Memoriału Marka Petrusewicza. W tych rozgrywanych od ponad ćwierćwiecza prestiżowych zawodach co roku uczestniczy cała krajowa czołówka pływaków w wieku gimnazjalnym, a także kadra narodowa zawodników niepełnosprawnych. W tym roku w memoriałowych zmaganiach wzięło udział około 400 zawodników z całej Polski, w tym medaliści mistrzostw Europy juniorów.

  Swoją reprezentację miał także Kalisz, a była nią siedmioosobowa grupa zawodników sekcji pływackiej KKS-u. Wszyscy mogą być zadowoleni z wyników, zwłaszcza, że często przyszło im mierzyć się z rywalami o trzy lata starszymi. Doskonale spisała się Julia Maik, która zakwalifikowała się niemal do wszystkich finałów na dystansie 50 m. W stylu motylkowym była piąta, grzbietowym - czwarta, a na podium stanęła po starcie stylem dowolnym. - Czas jaki uzyskała Julia (26.34) zapewnił jej brązowy medal - mówi trener Dominik Grudziński. - Był to też najwyżej punktowany wynik zawodów w kategorii 14 latków. Do rekordu Polski zabrakło 0,17. Byliśmy więc blisko sprawienia nie lada niespodzianki.

  W finałach pływała także starsza koleżanka Julii, Martyna Jakubczak, która kapitalnie popłynęła na 50 m stylem grzbietowym, znacznie poprawiając swój rekord życiowy i zajmując w klasyfikacji open wysokie 7. miejsce.

  Bardzo dobrze zaprezentowali się także pozostali pływacy KKS-u: Daniel Wytwer, Zuzanna Domżol, Mikołaj Biedka, Wiktoria Szymańska i Gabriela Kubczyk, którzy w swoich kategoriach wiekowych wielokrotnie stawali na podium, poprawiając rekordy życiowe. W klasyfikacji na najlepszych zawodników drugie miejsca zajęli: Julia Maik i Daniel Wytwer. - Bardzo dobra forma i wyniki naszych zawodników cieszą, ale są też zauważane przez inne kluby, jak choćby WKS Śląsk Wrocław. Otrzymujemy propozycje ścisłej współpracy w zakresie organizacji obozów, czy wspólnych treningów na długim basenie, a w późniejszym okresie przekazywania naszych zawodników w zamian za dostęp do ich bazy szkoleniowej - dodaje trener Grudziński.

  Klub składa serdeczne podziękowania Przemysławowi Świerczakowi, Ewie Hellman i Katarzynie Pyjeckiejmenadżerce Klubu Fitness w kaliskim Aquaparku za świetną współpracę w przygotowaniu zawodników od strony motorycznej na lądzie. Szkolenie pływaków i ich udział w zawodach dofinansowuje Miasto Kalisz.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.