AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Komplet Energi. Dziesiąta wygrana

DATA: 4 grudnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Siatkarki Energa MKS nie przegrywają w tym sezonie. Fot. Michał Sobczak.

  Już dziesięć zwycięstw mają na swoim koncie w tym sezonie siatkarki pierwszoligowej Energi MKS.

  Kaliszanki w sobotę w Arenie pokonały Karpaty Krosno 3:1 i była to już ich dziesiąta wygrana w I lidze. Pierwszego seta miejscowe wygrały 25:22, choć w trakcie partii przytrafił im się przestój. W końcówce seta miejscowe załapały jednak dobry rytm, który odzyskały po dobrych akcjach Eweliny Janickiej. W drugim secie przewaga podopiecznych Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego była już bardzo wyraźna i to one królowały na parkiecie. W efekcie kaliszanki wygrały drugą partię 25:14 i objęły prowadzenie w setach 2:0. Trzecia partia przyniosła jednak rozprężenie zespołu z Kalisza. Karpaty wygrały ją nieoczekiwanie 25:21 i zmiejszyły prowadzenie w setach MKS-u. Czwarta partia to już dobra gra Energi. MKS prowadził w tym secie od początku i wygrał go 25:20, a całe spotkanie 3:1.

  Po tym zwycięstwie kaliszanki są nadal niepokonane w I lidze. Mają 28 zgromadzonych punktów i o trzy punkty wyprzedzają nagroźniejsze rywalki, Wisłę Warszawa.

  Następne spotkanie kaliszanki rozegrają w najbliższą środę, a wtedy to zmierzą się na wyjeździe z Uniwersytetem Opolskim. 

  (jav)

   

  Energa MKS Kalisz - Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR 3:1 (25:22, 25:14, 21:25, 25:20)

  Energa MKS: Wawrzyniak, Dybek, Drewniak, Łukasiewicz, Sroka, Isailović oraz Bulbak (l), Głowiak (l), Kucharska, Widera, Raczyńska, Janicka, Andrzejczak.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.