SIATKÓWKA. Komplet Energi. Dziesiąta wygrana

DATA: 4 grudnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Siatkarki Energa MKS nie przegrywają w tym sezonie. Fot. Michał Sobczak.

Już dziesięć zwycięstw mają na swoim koncie w tym sezonie siatkarki pierwszoligowej Energi MKS.

Kaliszanki w sobotę w Arenie pokonały Karpaty Krosno 3:1 i była to już ich dziesiąta wygrana w I lidze. Pierwszego seta miejscowe wygrały 25:22, choć w trakcie partii przytrafił im się przestój. W końcówce seta miejscowe załapały jednak dobry rytm, który odzyskały po dobrych akcjach Eweliny Janickiej. W drugim secie przewaga podopiecznych Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego była już bardzo wyraźna i to one królowały na parkiecie. W efekcie kaliszanki wygrały drugą partię 25:14 i objęły prowadzenie w setach 2:0. Trzecia partia przyniosła jednak rozprężenie zespołu z Kalisza. Karpaty wygrały ją nieoczekiwanie 25:21 i zmiejszyły prowadzenie w setach MKS-u. Czwarta partia to już dobra gra Energi. MKS prowadził w tym secie od początku i wygrał go 25:20, a całe spotkanie 3:1.

Po tym zwycięstwie kaliszanki są nadal niepokonane w I lidze. Mają 28 zgromadzonych punktów i o trzy punkty wyprzedzają nagroźniejsze rywalki, Wisłę Warszawa.

Następne spotkanie kaliszanki rozegrają w najbliższą środę, a wtedy to zmierzą się na wyjeździe z Uniwersytetem Opolskim.

Energa MKS Kalisz - Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR 3:1 (25:22, 25:14, 21:25, 25:20)

Energa MKS: Wawrzyniak, Dybek, Drewniak, Łukasiewicz, Sroka, Isailović oraz Bulbak (l), Głowiak (l), Kucharska, Widera, Raczyńska, Janicka, Andrzejczak.