AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

TEMIDA. Burmistrz Nowych Skalmierzyc oskarżona o mobbing

DATA: 5 grudnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko burmistrz Nowych Skalmierzyc, która miała przez kilka lat nękać trzech swoich pracowników. Grożą za to nawet 2 lata pozbawienia wolności.

  Chodzi o sprawę mobbingu w urzędzie gminy. O takie zachowanie oskarżyli burmistrz Bożenę Budzik podlegli jej pracownicy. Tłem całej sprawy były rzekome romanse, o które burmistrz Budzik notorocznie posądzała pracowników urzędu. 

  W Urzędzie Gminy w Nowych Skalmierzycach kontrolę przeprowadziła wcześniej Państwowa Inspekcja Pracy, która potwierdziła zarzuty pracowników.

  Sprawa trafiła do prokuratury rejonowej w Kępnie. W ramach postępowania zgromadzono obszerny materiał dowodowy, a także przesłuchano szczegółowo kilkudziesięciu świadków w osobach byłych i obecnych pracowników urzędu.

  - W oparciu o kompleksową analizę karnoprawną materiału dowodowego Prokurator przedstawił zarzut działania na szkodę trzech pracownic urzędu , w ramach którego wskazał, że podejrzana pełniąc obowiązki pracodawcy złośliwie i w zamiarze wyrządzenia krzywdy poprzez działanie sprzeczne z interesem pracownika w latach 2013-16 naruszała prawa podległych jej pracowników do poszanowania ich godności i ochrony prywatności - mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

  Jak mówi prokurator Meler, z uwagi na charakter zarzutów i to, że nękanie dotyczyło życia prywatnego, brak jest szczegółowego opisu zachowań, które pozwoliły na skierowanie sprawy do sądu.

  W trakcie postępowania burmistrz Nowych Skalmierzyc początkowo odmówiła składania wyjaśnień. Później jednak złożyła obszerne wyjaśnienia i nie przyznała się do winy. 

  (mik)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.