PIŁKA RĘCZNA. Azoty za mocne. Jurecki i spółka pokonali kaliszan

DATA: 7 grudnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliszanie próbują powstrzymać Bartosza Jureckiego. Fot. oficjalna strona Azotów Puławy.
    Zespół Energi MKS Kalisz nie sprostał Azotom Puławy. Kaliszanie przegrali to spotkanie 22:27.

Podopieczni trenera Pawła Ruska są beniaminkiem w PGNiG Superlidze. W tym sezonie zanotowali już cztery zwycięstwa. Teraz nie mają jednak dobrej passy i przegrali trzy spotkania ligowe z rzędu. W środę ulegli na wyjeździe Azotom Puławy, w barwach której występują byli kadrowicze z czasów, gdy reprezentację w jej najlepszych latach prowadził Bogdan Wenta: Bartosz Jurecki, Piotr Masłowski, Patryk Kuchczyński czy Robert Orzechowski. W Azotach gra także reprezentant Rosji Vadim Bogdanov, a ich trenerem jest doświadczony Daniel Waszkiewicz. Drużyna z Puław od trzech sezonów regularnie sięga po brązowy medal mistrzostw Polski, a jej apetyty w tym sezonie są jeszcze większe.

Mimo tego goście dobrze weszli w to spotkanie i w 10. minucie, po trafieniach Michała Bałwasa i Kiryła Kniaziewa wygrywali w Puławach nawet 5:4. Potem był jeszcze remis 9:9, ale wówczas gospodarze włączyli drugi bieg i na przerwę schodzili prowadząc różnicą sześciu bramek 17:11. W drugiej połowie MKS starał się odrobić straty, ale Azoty utrzymywały bezpieczną przewagę. Było 21:16 dla Azotów, a na minutę przed końcem puławianie prowadzili 25:21. Ostatecznie mecz się zakończył zwycięstwem Azotów 27:22.

Po tej porażce kaliszanie nadal są na 7 miejscu w grupie pomarańczowej, które nie daje im szansy na grę w play-off. W najbliższym spotkaniu zagrają u siebie z KPR Legionowo, a ten mecz odbędzie się w sobotę o godz. 18.30 w hali Arena.

Azoty Puławy – Energa MKS Kalisz 27:22 (17:11)

Azoty: Koshovy, Bogdanov – Prce 7, Skrabania 5, Jurecki 3, Titow 3, Masłowski 2, Panić 2, Jarosiewicz 1, Kuchczyński 1, Orzechowski 1, Podsiadło 1, Seroka 1, Grzelak, Gumiński, Kasprzak
    Kary: 10. min. Rzuty karne: 0/1.

Energa MKS: Tatar, Jarosz – Galewski 4, Klopsteg 4, Kniaziew 3, Krycki 3, Wojdak 3, Bałwas 1, Bożek 1, Drej 1, Kwiatkowski 1, Misiejuk 1, Adamczak, Adamski, Czerwiński, Kobusiński
    Kary: 6. min. Rzuty karne: 2/3.