SIATKÓWKA. Komplet zwycięstw Energi MKS

DATA: 7 grudnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Siatkarki Energa MKS odniosły komplet zwycięstw w I rundzie I ligi. Fot. Michał Sobczak.

Jedenaście meczów i jedenaście zwycięstw - to dorobek siatkarek Energa MKS Kalisz w pierwszej rundzie I ligi. Kaliszanki z kompletem zwycięstw są liderem I ligi.

Podopieczne trenerów Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego miały świetną pierwszą rundę. Wygrały wszystkie spotkania, a na Mikołajki ograły w hali Arena drużynę Uni Opole w trzech krótkich setach. Pierwszego seta kaliszanki wygrały 25:15. W drugim, który okazał się jeszcze łatwiejszy dla nich, długo z zagrywki nie schodziła Hanna Łukasiewicz. Miejscowe przegrywały wprawdzie 9:11, ale potem za sprawą dobrych serwisów to one objęły prowadzenie 17:11 i zwyciężyły w drugim secie 25:16. W trzeciej partii kaliszanki przeważały od początku do końca. Świetnie funkcjonowała zagrywka i blok kaliskiego zespołu. W efekcie miejscowe wygrały 25:19, a całe spotkanie 3:0. – Chcieliśmy sprawić naszym kibicom i całemu środowisku siatkarskiemu w regionie mikołajkowy prezent w postaci zwycięstwa za trzy punkty i bez straty seta - powiedział po meczu trener Wiktorowicz. - Nasza dobra zagrywka spowodowała, że przeciwnik grał wyższą piłkę, a wtedy mogliśmy bezpośrednio punktować blokiem albo tak go ustawiać, żeby odpowiednio funkcjonował system blok-obrona i z tego mogliśmy wyprowadzać kontrataki. Wyciągnęliśmy wnioski z ostatniego meczu z Krosnem i poprzedniego w Szczyrku, gdzie tego bloku brakowało.
    Dla kaliszanek wygrana z Uni Opole była już jedenastą w tym sezonie. Energa MKS z 31 punktami prowadzi w I lidze. O trzy punkty mniej ma Wisła Warszawa. Druga runda rozgrywek w I lidze rozpocznie się już w najbliższy weekend. Wtedy to kaliszanki zagrają na wyjeździe z Grupą Azoty Tarnów.