AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONKURS. Opętanie na scenie Heliosa

DATA: 11 grudnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  W poniedziałek w Heliosie spektakl "Opętanie" Ivo van Hove'a. W roli głównej Jude Law. Mamy dla Was bilety.

  Jude Law („Młody papież”, „Sherlock Holmes”, „Sherlock Holmes. Gra cieni”, „Utalentowany pan Ripley”) jest gwiazdą spektaklu „Obsession” (Opętanie), transmitowanego na żywo z Barbican Theatre w Londynie. Reżyser Ivo van Hove, którego inscenizacje „Widoku z mostu” i „Heddy Gabler” oglądaliśmy w cyklu NT Live, przygotował sceniczną adaptację filmu Luchino Viscontiego z 1943 roku.

  Film fabularny Viscontiego powstał na motywach powieści Jamesa M. Caina „Listonosz zawsze dzwoni dwa razy” i był wstępem do rozwoju w kinie kierunku neorealizmu włoskiego. Ta sama historia wraca w inscenizacji van Hove’a w wykonaniu czołowych aktorów swojego pokolenia. Niezwykle pociągającego i atrakcyjnego kierowcę Gina gra Jude Law. W przydrożnej restauracji spotyka męża i żonę, Giuseppe i Giovannę. Gino i Giovanna rozpoczynają ognisty romans, który doprowadzi do zamordowania męża kobiety. To jednak dopiero wstęp do dalszych wypadków…

  Retransmisja przedstawienia z National Theatre w Londynie, poniedziałek 11 grudnia, godz. 18.30

  Mamy dla Was podwójne zaproszneie na dzisiejszy spektakl. Aby je zdobyć napiszcie w komentarzach pod zjęciem jaka jest Wasza ulubiona rola Jude Lawa? :)

  Katarzyna Kałuzna - zapraszamy na film. Bilety czekają w kasie przed seansem. :)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.