PIŁKA RĘCZNA. Piąte zwycięstwo w PGNiG Superlidze! MKS - KPR Legionowo 27:25

DATA: 11 grudnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

Nasi szczypiorniści odnieśli piąte zwycięstwo w rozgrywkach PGNiG Superligi. W sobotę w Arenie po świetnej pierwszej połowie pokonali KPR Legionowo 27:25.

O triumfie ekipy Pawła Ruska zadecydowały pierwsze dwa kwadranse. W tym czasie gospodarze wypracowali sobie solidną przewagę. Dzięki trafieniom Kiryła Kniaziewa, Arkadiusza Galewskiego i Michała Bałwasa odskoczyli na 14:4, a w 28. minucie, gdy do siatki trafił Paweł Adamczak, było 16:5. W drugiej połowie goście ruszyli do odrabiania strat, wykorzystując niefrasobliwość kaliszan w działaniach ofensywnych. Mimo że na trzynaście minut przed końcową syreną dystans dzielący obie drużyny wynosił dziewięć bramek, to ostatecznie skończyło się na dwóch golach. Tym niemniej najważniejsze jest zwycięstwo i kolejne trzy punkty dopisane do dorobku beniaminka znad Prosny.

W najbliższą środę ekipa Energi MKS podejmie w Arenie drużynę MMTS-u Kwidzyn. Początek o 18:30.