SIATKÓWKA. Energa nie przegrywa, ale Wisła goni

DATA: 11 grudnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Siatkarki Energa MKS-u wygrały na razie wszystkie mecze ligowe w I lidze. Fot. Artur Gawle.

Siatkarki Energi MKS Kalisz udane rozpoczęły rundę rewanżową w I lidze. Kaliszanki wygrały kolejne spotkanie ligowe, ale mają już tylko dwa punkty przewagi nad goniącą je Wisła Warszawa.

Kaliszanki w sobotę zmierzyły się na wyjeździe z PWSZ Tarnów. Wygrały, ale nie bez problemów. Gospodynie urwały jeden punkt kaliskiej drużynie i napędziły stracha kaliszankom. W pierwszej partii, zgodnie z planem, kaliszanki prowadziły już 16:11, ale potem słabsza gra spowodowała, że przegrały ją 23:25. Drugi set również rozstrzygnął się na przewagi, ale tym razem lepsze były siatkarki MKS-u zwyciężając 26:24. Trzecia partia była remisowa do stanu 16:16. Wtedy jednak nastąpiła niemoc w zespole przyjezdnych. Miejscowe uciekły na 20:16, a potem zrobiło się 23:18 dla PWSZ-u. Końcówkę lepiej na swoją korzyść rozstrzygnęły tarnowianki i to one wygrały tego seta 25:20. Po dwóch setach Grupa Azoty wygrywała więc 2:1 i przyjezdne musiały ostro wziąć się do roboty. Kaliszanki w czwartej partii w końcu zaczęły grać jak przystało na liderki. Poprawiły zagrywkę i grę w ataku. W efekcie w czwartym secie szybko odskoczyły na 7:2, a potem tylko powiększały swoją przewagę. W tie-breaku zdemolowały swoje przeciwniczki. Po ataku Eweliny Janickiej prowadziły już 13:2, potem tarnowianki zdobyły kilka punktów z rzędu, ale piątego seta kaliszanki wygrały 15:8.

Mecz w Tarnowie zainaugurował drugą rundę serii zasadniczej I ligi. Kaliszanki wprawdzie wygrały 3:2, ale zdobyły w tym spotkaniu tylko dwa, zamiast trzech spodziewanych punktów. Wykorzystała to Wisła Warszawa, która zbliżyła się do drużyny MKS-u. W kolejnym spotkaniu kaliszanki zagrają w Arenie z najsłabszą ekipą AZS-u Warszawa. To spotkanie odbędzie się 17 grudnia. Po Nowym Roku podopieczne trenerów Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego czekają prestiżowe spotkania o punkty, w tym z Wisłą Warszawa. Z tą ostatnią drużyną siatkarki Energa MKS zmierzą się na wyjeździe 20 stycznia.