AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Energa nie przegrywa, ale Wisła goni

DATA: 11 grudnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Siatkarki Energa MKS-u wygrały na razie wszystkie mecze ligowe w I lidze. Fot. Artur Gawle.

  Siatkarki Energi MKS Kalisz udane rozpoczęły rundę rewanżową w I lidze. Kaliszanki wygrały kolejne spotkanie ligowe, ale mają już tylko dwa punkty przewagi nad goniącą je Wisła Warszawa. 

  Kaliszanki w sobotę zmierzyły się na wyjeździe z PWSZ Tarnów. Wygrały, ale nie bez problemów. Gospodynie urwały jeden punkt kaliskiej drużynie i napędziły stracha kaliszankom. W pierwszej partii, zgodnie z planem, kaliszanki prowadziły już 16:11, ale potem słabsza gra spowodowała, że przegrały ją 23:25. Drugi set również rozstrzygnął się na przewagi, ale tym razem lepsze były siatkarki MKS-u zwyciężając 26:24. Trzecia partia była remisowa do stanu 16:16. Wtedy jednak nastąpiła niemoc w zespole przyjezdnych. Miejscowe uciekły na 20:16, a potem zrobiło się 23:18 dla PWSZ-u. Końcówkę lepiej na swoją korzyść rozstrzygnęły tarnowianki i to one wygrały tego seta 25:20. Po dwóch setach Grupa Azoty wygrywała więc 2:1 i przyjezdne musiały ostro wziąć się do roboty. Kaliszanki w czwartej partii w końcu zaczęły grać jak przystało na liderki. Poprawiły zagrywkę i grę w ataku. W efekcie w czwartym secie szybko odskoczyły na 7:2, a potem tylko powiększały swoją przewagę. W tie-breaku zdemolowały swoje przeciwniczki. Po ataku Eweliny Janickiej prowadziły już 13:2, potem tarnowianki zdobyły kilka punktów z rzędu, ale piątego seta kaliszanki wygrały 15:8.

  Mecz w Tarnowie zainaugurował drugą rundę serii zasadniczej I ligi. Kaliszanki wprawdzie wygrały 3:2, ale zdobyły w tym spotkaniu tylko dwa, zamiast trzech spodziewanych punktów. Wykorzystała to Wisła Warszawa, która zbliżyła się do drużyny MKS-u. W kolejnym spotkaniu kaliszanki zagrają w Arenie z najsłabszą ekipą AZS-u Warszawa. To spotkanie odbędzie się 17 grudnia. Po Nowym Roku podopieczne trenerów Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego czekają prestiżowe spotkania o punkty, w tym z Wisłą Warszawa. Z tą ostatnią drużyną siatkarki Energa MKS zmierzą się na wyjeździe 20 stycznia. 

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.