AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MUZYKA. Spotkania ze sztuką. Bogaty rok Fundacji ''Inicjatywa dla Opatówka''

DATA: 11 grudnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Podczas koncertu zaśpiewała Małgorzata Binek. Fot. Fundacja dla Opatówka.

  W Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku odbył się Mikołajkowy Koncert Galowy, wieńczący czwarty cykl "Spotkania ze sztuką" w Opatówku oraz działalność Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka" w 2017 roku.

  Tradycją stały się już koncerty galowe organizowane na koniec każdego roku przez Fundację "Inicjatywa dla Opatówka". Po dwóch Galach Operowych i ubiegłorocznej Gali Musicalowej przyszła pora na Mikołajkowy Koncert Galowy, w trakcie którego wystąpili artyści związani z Kaliszem: Małgorzata Biniek (wokal) i Filip Pinczewski (fortepian).

  W programie koncertu znalazły się klasyczne i rozrywkowe utwory wprowadzające w zimowo - świąteczny klimat. W pierwszej części publiczność wysłuchała kompozycji J. S. Bacha, P. Czajkowskiego czy F. Chopina ze słynnym Scherzo h-moll z motywem kolędy "Lulajże Jezuniu". Drugi muzyczny blok koncertu wprowadził zebranych w klimat Świąt Bożego Narodzenia, dzięki popularnym piosenkom kojarzącym się z tym czasem. 

  W przerwie pomiędzy muzycznymi częściami koncertu prowadzący koncert Mateusz Walczak - prezes zarządu Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka" podsumował kolejny rok działalności. A ta była niezwykle bogata, warto przypomnieć realizowane projekty: "Spotkania ze sztuką - Opatówek 2017" z czterema różnorodnymi koncertami III Święto Ulicy Kościelnej z ciekawymi stoiskami instytucji i organizacji z regionu, II Międzynarodowy Festiwal "Jesień Organowa" w Chełmcach z trzema koncertami na zabytkowych organach Schlag und Söhne, Festiwal "Wieczory Organowe" w Kaliszu, na który złożyły się cztery koncerty organowe, koncert specjalny oraz koncerty edukacyjne, II Turniej Wiedzy Regionalnej "Calisiada" zorganizowany wraz z Towarzystwem Miłośników Kalisza dla uczniów szkół z regionu kaliskiego, działania charytatywne dla Nikodema, dzięki którym chłopiec pojechał a turnus rehabilitacyjny, nowy cykl spotkań dot. edukacji prawnej dla mieszkańców "Prawo na co dzień" wraz z Kancelarią SDZLegal Schindhelm, kontynuacja współpracy ze Stowarzyszeniem "Aktywni Borów-Dzierzków" i wizyta studyjna delegacji w Gminie Opatówek.

  Ostatni koncert w roku to także okazja do podziękowań dla podmiotów wspierających dzialalność Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka". Tytuł Mecenasa Fundacji za rok 2017 wraz z okazjonalną statuetką otrzymali: Kwiaciarnia Malwa, Drukarnia OFFSET-KOLOR, Bank PKO BP o/Kalisz, Stowarzyszenie LGD-7 Kraina Nocy i Dni, Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki, Maria i Dawid Borowiakowie, Dorota i Stanisław Gralińscy, Małgorzata i Andrzej Brodziakowie, Piotr Lisowski, Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, Colian Holding S.A., Chata Składy Budowlane, Hotel Radosny Dwór, Fundacja Biura Rachunkowego FiK, Hotel Calisia, Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej, ASO Sp. z o.o. 

  Organizator koncertu - Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" już dziś zaprasza na przyszłoroczne wydarzenia - pierwsze z nich już w styczniu.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.