AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

IMPREZA. Wigilia na Kaliskim Rynku

DATA: 16 grudnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Tłumy kaliszan wzięły udział 6. edycja „Wigilii na Kaliskim Rynku” - akcji, z której dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji Bread of Life.

  Było smacznie, muzycznie i kolorowo, ale przede wszystkim świątecznie i charytatywnie. W tym roku mamy okazję pomóc Majce, Julce, Eliaszowi, Lenie i Julce.

  Kaliszanie pobili rekord Polski w największej ilości osób przebranych za anioły. Na Głównym Rynku pojawiło się aż 531 aniołów. Wśród nich znalazł się także Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. Każdy z aniołów otrzymał dyplom z rąk wiceprezydenta Artura Kijewskiego.

  Nie zabrakło koncertów i atrakcji dla najmłodszych. Na scenie pojawili się przedstawiciele: szkoły wokalnej Musical-Art, Szkoły Artystycznej Talent Studio, Szkoły Muzycznej Music Store, SP 10 z Zagorzynka, Piano Song Studia Wokalno-Artystycznego, Studia ArtMuz, Studia edukacji wokalnej Happy Singers, Chóru Gospel Joy, Teatru Tańca "Szafa".

  Można było także wziąć udział w licytacjach, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie chorych dzieci. Akcję wspomógł prezydent Grzegorz Sapiński, dzięki któremu do puszek wolontariuszy trafiło  dodatkowe 1600 złotych. Włodarz miasta wylicytował koszulkę Marcina Gortata, którą przekazał na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Ponadto w programie znalazły się takie atrakcje, jak: Giełda Rzeczy Używanych, Rzeźbienie w lodzie z ACE TEAM, warsztaty i animacje z Uciechowem, malowanie buziek, Miasteczko Winiar, Warsztaty "Choinkowy zawrót głowy”, zajęcia z budowania i programowania robotów z klocków Lego.

  (red)

   

   

   

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.