PŁYWANIE. Ala w srebrze, Bartek ze sztandarem

DATA: 17 grudnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

Świetnie podczas zakończonych w niedzielę Mistrzostw Europy w pływaniu rozgrywanych w Kopenhadze zaprezentowała się pochodząca z Kalisza Alicja Tchórz.

Była zawodniczka Delfina Kalisz (obecnie Juwenii Wrocław) i podopieczna trenera Macieja Siemianowskiego w finałowym wyścigu na 50 m stylem grzbietowym wywalczyła tytuł wicemistrzyni Europy z rekordem życiowym (26.09). - Alicja o czternaście setnych sekundy uległa tylko „Żelaznej Damie” Węgierce Katince Hosszu a podium na tym dystansie uzupełniła Maaike De Waard z Holandii - mówi trener Siemianowski. - Ponadto Ala jeszcze czterokrotnie uczestniczyła w finałach tej imprezy. Była siódma na 100 m stylem grzbietowym i 200 m stylem zmiennym oraz wraz z Krzysztofem Tokarskim, Aleksandrą Urbańczyk i Konradem Czerniakiem zajęła szóste miejsce w sztafecie mieszanej 4x50 m stylem zmiennym

W niedzielnym finale sztafety kobiet 4x50 m stylem zmiennym była zawodniczka Delfina wspólnie z koleżankami ze sztafety zajęła piąte miejsce, mimo że po jej początkowej zmianie Polki były na prowadzeniu. Drugi wychowanek Delfina, a później zawodnik klubów KKS Kalisz (trener Dominik Grudziński) i Bielany Warszawa perspektywiczny Bartosz Piszczorowicz swoje starty w tej imprezie zakończył w eliminacjach. W wyścigu na 200 m stylem dowolnym uzykał czas (1:45,85), a na 100 m stylem dowolnym (48:61). Warto dodać, że Bartosz na oficjalnym otwarciu ME w Kopenhadze miał zaszczyt być sztandarowym polskiej ekipy pływackiej.