AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

W KALISZU. Uważajcie na przejściach dla pieszych. Trwa policyjna akcja "Błysk"

DATA: 20 grudnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Do 23 grudnia potrwa w Kaliszu policyjna akcja "Błysk".  Ma ona zwiększyć bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych.

  W ramach prowadzonych działań w okresie od 18 do 23 grudnia funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu stanowczo reagują na każde wykroczenie w ruchu drogowym, a w szczególności na naruszanie przepisów dotyczących właściwego zachowania się kierujących wobec pieszych oraz na wykroczenia popełniane przez samych pieszych.


  Okres przedświąteczny oraz towarzyszący mu pośpiech bardzo często powodują, że wchodzący na przejścia piesi nie przestrzegają podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a sami kierowcy również zapominają o zasadzie ograniczonego zaufania. Podczas trwania całej akcji w dniach od 18 do 23 grudnia, mundurowi w godzinach porannych i popołudniowych  przyglądają się zachowaniu pieszych na drodze. Główne błędy popełniane przez pieszych i zarazem najczęstsze przyczyny wypadków z ich udziałem, to wtargnięcie na jezdnię, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym oraz wejście na jezdnię zza pojazdu. Kierowcy samochodów sami nie zachowują często szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do wyznaczonych przejść dla pieszych, co również prowadzi do zdarzeń drogowych.

  Policjanci podczas akcji włączają światła błyskowe oznakowanych radiowozów, aby zwrócić uwagę oraz przypomnieć wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o zachowaniu szczególnej ostrożności w miejscach o zwiększonym natężeniu ruchu.  Mundurowi podczas akcji, będą stanowczo reagują na niezgodne z prawem zachowania pieszych, jak i kierowców wobec pieszych.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.