AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KOLARSTWO. KTK podsumowało sezon

DATA: 21 grudnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  24 medale podczas zawodów rangi mistrzostw Polski wywalczyli w mijającym roku zawodnicy Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. We wtorek, w restauracji KTW Park, podczas uroczystego podsumowania sezonu 2017 władze klubu uhonorowały najlepszych cyklistów i trenerów.

  Biorąc pod uwagę tegoroczne osiągnięcia KTK bez wątpienia wiodącą postacią wśród jego zawodniczej kadry jest Wiktoria Polak. Podopieczna trenera Krzysztofa Dąbrowskiego zdobyła aż sześć krążków mistrzostw Polski, w tym złoto podczas zawodów torowych w wyścigu indywidulanym na 2000 metrów. Ponadto uczestniczyła w torowych mistrzostwach Starego Kontynentu i mistrzostwach świata juniorek. Znajduje się też w kręgu zainteresowań trenera kadry narodowej średniodystansowców na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

  Wiele powodów do zadowolenia ma też klubowa koleżanka Wiktorii - Julia Kowalska, która została m.in. mistrzynią Polski juniorek młodszych w szosowej jeździe indywidualnej na czas. Znalazła się też w kolarskiej reprezentacji kraju na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy w węgierskim Györ, gdzie w jeździe indywidualnej na czas spisała się najlepiej spośród polskich kadrowiczek. 

  Sukcesy młodych zawodniczek to przede wszystkim efekt ich ciężkiej pracy, ale też zasługa trenera Krzysztofa Dąbrowskiego, od lat szlifującego kolarskie talenty, który w KTK oprócz grupy juniorek, prowadzi też juniorów młodszych. W sumie jego podopieczni wywalczyli w tym roku 12 krążków. - Mały niedosyt pozostał, bo dziewczyny w swoich startach miewały też niestety pechowe kraksy, ale ogólnie możemy być zadowoleni. Tym bardziej, że chłopcy też mogą zaliczyć ten sezon do udanych – podsumowuje trener Dąbrowski.

  W dobiegającym końca roku reprezentanci Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego wywalczyli w sumie 24 medale mistrzostw Polski, Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików oraz Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich. Na podium, oprócz Wiktorii Polak i Julii Kowalskiej, stawali też Jakub Bielak, Mateusz Jakubasz, Adam Długaś, Konrad Trzęsowski, Mateusz Janiak, Mieszko Jaśkiewicz, Amelia Fiechowska, Adam Andrzejak, Kacper Chrystek, Mateusz Olejnik oraz Jakub Poprawa.

  Kaliskie Towarzystwo Kolarskie ciągle znajduje się w czołówce polskich klubów w kategoriach młodzieżowych. To efekt ogromnego wysiłku i determinacji zawodniczek oraz zawodników, a także wyjątkowego zaangażowania szkoleniowców - Krzysztofa Dąbrowskiego i Jakuba Dąbrowskiego. Sportowe sukcesy naszych kolarzy nie byłyby możliwe bez wsparcia samorządów, instytucji oraz osób, które wierzyły i wierzą w potencjał KTK i w to, że w niedługim czasie doczekamy się kolejnych medalistów mistrzostw Europy, a także świata. Stanowiąc nie tylko w regionie czołowy ośrodek w tej niezwykle popularnej dyscyplinie sportu, wierzymy, że dzięki dalszej współpracy i potencjale klubu cieszyć się będziemy z kolejnych triumfów kaliskich szosowców oraz torowców zarówno na krajowych, jak i międzynarodowych arenach kolarskich zmagań – podkreśla Bogdan Jamroszczyk, prezes KTK Kalisz.

  Podczas uroczystego podsumowania sezonu czołowi zawodnicy oraz szkoleniowcy otrzymali nagrody, okolicznościowe statuetki i upominki od sponsorów. Nie zabrakło też  podziękowań dla przedstawicieli miasta, sponsorów i wszystkich osób, które w różnej formie wspierają na co dzień działalność kaliskiego klubu. Gratulacje i upominki wręczali wyróżnionym zaproszeni goście, m.in. prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński i wiceprezydent Artur Kijewski oraz władze kaliskiego klubu - prezes Bogdan Jamroszczyk wraz z wiceprezesem i trenerem - koordynatorem Jackiem Kasprzakiem, który objął niedawno funkcję dyrektora sportowego w Polskim Związku Kolarskim, a ponadto prowadzi narodową kadrę torowców średniego dystansu i to z sukcesami. Rok 2017 był dla niego i jego podopiecznych wyjątkowo udany. W kwietniu, w Hongkongu po tytuł    mistrza świata w scratchu sięgnął Adrian Tekliński, a trzecim zawodnikiem globu w wyścigu punktowym został Wojciech Pszczolarski. Z kolei w październiku podczas rozegranych na berlińskim welodromie mistrzostw Europy złoty medal w wyścigu punktowym wywalczył Alan Banaszek, natomiast brązowy w madisonie Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski. Warto przy tym zaznaczyć, że kadra średniodystansowców po raz kolejny do najważniejszych startów sezonu przygotowywała się między innymi na kaliskim torze przy Wale Matejki.

  Kaliskie Towarzystwo Kolarskie zorganizowało w tym roku trzy ważne imprezy sportowe, a były to XXXII Ogólnopolski Wyścig Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour", zawody torowe z okazji Święta Miasta "Wielka Nagroda Kalisza" oraz szosowe Mistrzostwa Polski w jeździe na czas dwójek i drużyn. Wszystkie zostały bardzo wysoko ocenione zarówno przez uczestników, jak też obserwatorów i gości, którzy zwracali uwagę  nie tylko na profesjonalizm organizatorów, ale też wzorcowo przygotowane trasy wyścigów.

  Karina Zachara

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.