AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

BUDŻET OBYWATELSKI. Bus dla KTK

DATA: 21 grudnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Kaliskie Towarzystwo Kolarskie wzbogaciło się o nowy pojazd serwisowy. Samochód marki Renault Master, zakupiony został ze środków ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego.

  Na mogącego przewozić 9 osób oraz niezbędny sprzęt busa w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 zagłosowało 715 osób. Koszt zakupu to 130.000 zł. Symboliczny kluczyk do nowego busa wręczyli Bogdanowi Jamroszczykowi, prezesowi KTK prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński, wiceprezydent Artur Kijewski oraz Urszula Bogaczyk, zastępca naczelnika Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki UM w Kaliszu. - Mamy wreszcie samochód serwisowy z prawdziwego zdarzenia - mówi prezes KTK Kalisz. - Od teraz nie będziemy już martwić o to, czy nasi zawodnicy bezpiecznie i na czas dotrą na zawody. Dysponujemy wprawdzie innymi pojazdami, ale są one już porządnie wyeksploatowanei w każdej chwili mogą przestać spełniać swoją rolę. Bardzo więc cieszymy się z nowego samochodu, bo jest ona nam bardzo potrzebny. Chciałbym serdecznie podziękować za wszystkiego oddane głosy. - Chciałbym pogratulować wszystkim osobom zaangażowanym w ideę, jaką jest Budżet Obywatelski, a dzięki której nasi kolarze zyskali godny sprzęt do przemieszczania się - mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. - Pomysłodawcom gratuluję przede wszystkim skuteczności, ponieważ wiem, iż nie jest łatwo przekonać mieszkańców do pewnych projektów zgłaszanych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Tym bardziej jest to piękny moment, który zarazem potwierdza, iż warto głosować i włączać się w tego typu działania, bo jak widać przynoszą one wymierne efekty

  Warto dodać, że w przyszłym roku kaliski klub wzbogaci się o kolejny sprzęt. Tym razem będą to wyczynowe rowery wyścigowe, które okazały się jednym ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego 2018. 

  (kz, jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.