AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SPORT. Dobry rok Energi MKS Kalisz. Przyszły 2018 może być jeszcze lepszy

DATA: 27 grudnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Siatkarki Energa MKS Kalisz powalczą w przyszłym roku o awans do ekstraklasy. Fot. Karina Zachara.

  To był udany rok dla Energi MKS Kalisz. Siatkarki MKS-u są liderem I ligi, a na meczach szczypiornistów zjawia się największa liczba widzów w PGNiG Superliga. Klub pozyskał też możnego sponsora.

  Energa MKS prowadzi obecnie trzy drużyny w żeńskich i męskich sportach zespołowych. Najwyżej bo w ekstraklasie grają szczypiorniści. W pierwszej lidze rywalizują siatkarki a w drugiej siatkarze. Szczypiorniści są beniaminkiem PGNiG Superligi, ale już zaskarbili sobie serca kibiców. Frekwencja na meczach MKS-u jest najwyższa w ekstraklasie. Mecze kaliskiej drużyny w Arenie ogląda średnio 2.300 kibiców. Beniaminek przed sezonem miał być jedną z najsłabszych drużyn w lidze. Tymczasem po zakończeniu pierwszej rundy może realnie myśleć o grze w play-off.

  Energa wprawdzie obecnie jest dopiero na siódmym miejscu w grupie pomarańczowej (piąte miejsce gwarantuje możliwość gry w play-off), ale do Gwardii Opole traci jedynie pięć punktów. Zespół z Kalisza w pierwszej rundzie pokazał, że ma potencjał o czym świadczą wygrane u siebie ze Stalą Mielec i na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk. Do tego doszły jeszcze zwycięstwa z takimi ekipami jak Meble Wójcik Elbląg, Spójnia Gdynia czy KPR Legionowo. Drużynie zdarzyły się też jednak wstydliwe wpadki, jak choćby wyjazdowa porażka z Pogonią Szczecin, która po zwycięskim dla niej spotkaniu z MKS-em złapała wiatr w żagle i zaczęła wygrywać swoje mecze. 

  Jak będzie wyglądała runda rewanżowa w ekstraklasie w wykonaniu szczypiornistów Energi? Na pewno bardzo ciekawie. Od stycznia zespół wzmocni reprezentant Polski Marek Szpera, który ma poprawić grę w ataku kaliskiego zespołu. Kibiców czekają też ciekawe spotkania z Gwardią Opole, Chrobrym Głogów i Zagłębiem Lubin, które prowadzi były zawodnik i trener MKS-u Bartłomiej Jaszka. Do tego dojdzie rewanż na Pogoni i Piotrkowianinie, z którym kaliszanie w pierwszej rundzie również przegrali a te dwa zespoły są w zasięgu naszej drużyny. Do rozgrywek szczypiorniści MKS-u wrócą już 20 stycznia. Wtedy to zagrają w Arenie z Zagłębiem Lubin.

  Świetnie w rozgrywkach I ligi spisują się też siatkarki Energi MKS. Podopieczne trenerów Mariusza WiktorowiczaDaniela Przybylskiego wygrały w tym roku wszystkie spotkania i przewodzą w ligowej tabeli. MKS zwyciężył dotychczas w 13 rozegranych meczach, a punkty stracił jedynie w trzech spotkaniach, wygrywając je za dwa punkty - 3:2. Kaliszanki o dwa punkty wyprzedzają w tabeli najgroźniejsze rywalki z Wisły Warszawa. Zanosi się więc, że między tymi dwoma zespołami rozegra się walka w play-off o awans do ekstraklasy. Jej przedsmak nastąpi już 20 stycznia, kiedy to kaliszanki wyjadą na rewanżowy mecz do Warszawy. Nieźle w II lidze spisują się też siatkarze MKS-u Kalisz, którzy zajmują piąte miejsce w III grupie i wciąż zachowali szansę na awans do najlepszej czwórki na koniec rundy zasadniczej.

  MKS w 2017 roku jako klub zanotował też inny, nie mniej ważny sukces. Prezesowi Błażejowi Wojtyle udało się namówić do współpracy możnego sponsora, którym została firma Grupa Energa. Klub aktywnie wspiera także Miasto Kalisz. Wsparcie sponsorów i miasta gwarantuje stabilizację finansową oraz możliwość optymistycznego patrzenia w przyszłość. Nowy, 2018 rok może być więc przełomowy dla kaliskich sportów zespołowych. Po raz pierwszy, w przypadku awansu siatkarek do ekstraklasy, możemy doczekać się tego, że Kalisz będzie mieć dwie drużyny w ekstraklasie prezentujące przyzwoity poziom.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.