AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Edin Tatar odchodzi z Kalisza

DATA: 29 grudnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Edin Tatar

  Bramkarz Energii MKS-u Kalisz Edin Tatar po sezonie pożegna się z Kaliszem. Podpisał kontrakt ze szwajcarskim BSV Bern Muri.

  O transferze jako pierwszy poinformował portal scsport.ba. Nieoficjalne informacje zostały potwierdzone przez szwajcarski klub.

  - Edin Tatar pochodzi z Bośni i Hercegowiny. Grał w swoim ojczystym kraju w różnych klubach czołówki, by w 2015 roku przenieść się do Polski. Szybko stał się jednym z najlepszych bramkarzy w polskiej lidze. Wielki postęp Edina został również dostrzeżony przez trenera reprezentacji Bośni, dzięki czemu Tatar otrzymał powołanie na mecze eliminacyjne mistrzostw Świata – podaje oficjalna strona internetowa nowego klubu bramkarza. W tekście czytamy również doskonałą rekomendację Daniela Webera, dyrektora sportowy BSV Bern Muri, który przyznał: - Edin jest bardzo czułym bramkarzem z doskonałym refleksem. Mając 28 lat, jest w najlepszym wieku bramkarza. Jestem pewien, że będzie on wsparciem dla zespołu dzięki swojemu doświadczeniu.

  Sam zawodnik również udzielił krótkiej wypowiedzi. - Cieszę się, że w kolejnym sezonie będę grać dla BSV Bern Muri. Zrobię wszystko, żebyśmy mogli świętować sukcesy z zespołem.

  Edin Tatar trafił do polskiej ligi dwa sezony temu. Najpierw reprezentował barwy Sandry SPA Pogoni Szczecin, a przed tegorocznymi rozgrywkami podpisał kontrakt w Kaliszu. W dotychczasowych meczach bronił ze zmiennym szczęściem i doskonałe występy przeplatał ze słabymi. Jego średnia obronionych rzutów wynosi 28 proc. (obronił 123 strzały, a został pokonany przez rywali 315 razy). Jeszcze słabiej wyglądają statystyki rzutów karnych w tym przypadku średnia obron wynosi 13 proc., na co składa się 20 goli i tylko trzy obronione rzuty.

  (kdk)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.