AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Przywitaliśmy Nowy 2018 Rok w Kaliszu

DATA: 1 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Tysiące kaliszan przywitało nowy 2018 rok na miejskiej imprezie zorganizowanej na Głównym Rynku.

  W noc sylwestrową na Głównym Rynku nie zabrakło dobrej zabawy. O 23.00 rozpoczął się koncert, a tuż przed północą życzenia kaliszanom złożyli prezydent Grzegorz Sapiński wspólnie z wiceprezydent Karoliną Pawliczak; Andrzejem Plichtą, przewodniczącym Rady Miejskiej oraz wiceprzewodniczącym Edwardem Prusem.

  - Drodzy kaliszanie! Życzymy wam wspaniałego 2018 roku, w którym Kalisz nadal będzie się rozwijał, w którym będziemy dumni z osiągnięć naszych sportowców, z naszej tradycji i gospodarności. Wszelkiej pomyślności i szczęśliwego Nowego Roku! – mówił prezydent.

  Koncertową część wieczoru wypełniły hity legendarnej grupy ABBA. Usłyszeliśmy m.in. ”Dancing Queen”, ”Waterloo”, czy ”Mamma Mia”. O imprezę w klimacie lat 70-tych i 80-tych zadbała grupa ABBA Family. Dla kaliszan wystąpił również Łukasz „Gofer” Gątarczyk.

  O północy niebo nad Głównym Rynkiem wypełnił pokaz fajerwerków. Impreza zakończyła się o 1.00 w nocy.

  Wcześniej kaliszanie i turyści mogli wejść na wieżę ratusza i zobaczyć wyjątkowo urokliwą o tej porze roku panoramę miasta wieczorną porą. Wybrali się również na spacer po ulicach Śródmieścia, by wspólnie z przewodnikiem odkrywać sekrety Kalisza.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.