AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. "Gra o wszystko" od dziś w Kinie Helios

DATA: 5 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Gra o wszystko - oparty na faktach dramat kryminalny w reżyserii Aarona Sorkina już od dziś w Kinie Helios.

  Aaron Sorkin we wchodzącym właśnie na ekrany filmie „Gra o wszystko” jest nie tylko scenarzystą – po raz pierwszy stanął samodzielnie za kamerą również jako reżyser. Znany z filmów takich jak „Ludzie honoru”, ”Social Network”, „Sama przeciw wszystkim” czy „Steve Jobs” sięgnął i tym razem po biografię będącą już niemal  gotowym materiałem na scenariusz.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Gra o wszystko to historia kobiety, która jak wilk z Wall Street wdarła się na sam szczyt. Nie spodziewała się jednak, jak twarda musi być dziewczyna, by przetrwać w męskim świecie. Barwne życie Molly Bloom poznajemy dzięki opowieści, którą snuje sama bohaterka (scenariusz filmu oparty jest o spisane przez nią wspomnienia): była sportsmenką, amerykańską nadzieją w narciarstwie alpejskim, zanim pechowy wypadek nie przekreślił jej olimpijskich planów. W Los Angeles otworzyła nielegalną jaskinię gry, a jej gośćmi byli celebryci, biznesmeni i słynni sportowcy. Przyniosła jej fortunę i władzę w męskim świecie hazardu. Niespodziewana wizyta FBI położyła kres trwającej 10 lat karierze i dała początek bezprecedensowemu procesowi. W trakcie jego trwania próbowano uzyskać od niej jak najwięcej informacji o klientach. Bloom takich informacji miała mnóstwo, ujawnienie ich spowodowałoby wycofanie oskarżeń. Zdecydowała się jednak podczas procesu mówić wyłącznie o sobie i ani słowa o swoich klientach. Dostała rok w zawieszeniu. Straciła cały majątek. Napisała książkę i... odezwała się do swojego ulubionego reżysera, Aarona Sorkina. Efekty jego pracy – jako scenarzysty i reżysera – zasłużyły już na nominację do Złotych Globów, podobnie zresztą jak kreacja Jessici Chastein wcielającej się w rolę głównej bohaterki.

  Molly Bloom w jednym z wywiadów, zapytana o początki kariery, a zwłaszcza  przyczyny dość osobliwego zainteresowania pokerem, odpowiedziała, że są one związane z wychowaniem, jakie otrzymała w rodzinnym domu, a zwłaszcza z postacią ojca (w filmie w tej roli zobaczymy charyzmatycznego Kevina Costnera)

  „W mojej rodzinie jest tak, że jeśli nie robisz czegoś niesamowitego, to nie istniejesz. Chciałam pokazać co potrafię.”

  Natomiast zapytana o motywację, przyznała:

  “Czułam się dobrze jako kobieta, która mocno stąpa po krainie zdominowanej przez mężczyzn. Kręciło mnie wszystko po trochu, a podziwiano mnie za coś więcej niż urodę. To ja decydowałam, kto może grać, a kto nie ma wstępu.”

  Od dziś na ekranach Kina Helios „Gra o wszystko”. Szczegółowy repertuar znajduje się na stronie kina: http://www.helios.pl/.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.