AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Studnia i fontanna pod ratuszem. Tak ma się zmienić Główny Rynek w Kaliszu

DATA: 5 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Urząd Miejski w Kaliszu jest już w posiadaniu dokumentacji projektowej zagospodarowania Głównego Rynku. Wykonawca dostarczył ją do Wydziału Rozbudowy Miasta i Inwestycji kaliskiego magistratu, następnie została przekazana do Wydziału Budownictwa Urbanistyki i Architektury, w celu uzyskania pozwolenia na budowę.

  Obecnie w Wydziale Rozbudowy Miasta i Inwestycji przygotowywana jest dokumentacja przetargowa. W najbliższym czasie będzie ogłoszone postępowanie przetargowe i zostanie wyłoniony wykonawca.

  Dokumentacja projektowa obejmuje m.in. wymianę całej nawierzchni rynku, nasadzenia drzew, wykonanie klombu, montaż ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery, tablicy informacyjnej, fontanny posadzkowej, poidełka, stacji hotspot z ładowarką USB.

  Powstaną także nowe pawilony dla kwiaciarek, makieta śródmieścia, regał biblioteczny. Z tyłu ratusza zostanie uwidoczniony wykop archeologiczny, pokazujący warstwy bruku, jakie zachowały się w kolejnych latach w tej części rynku, (będzie on przeszklony).

  Będą wyeksponowane: zabytkowa studnia, odkryta podczas badań archeologicznych, i pompa ręczna. Ponadto, dokumentacja zawiera oświetlenie uliczne, iluminacje świetlne, podświetlenie architektury.

  Zgodnie z wytycznymi konserwator zabytków, studnia będzie wkomponowana w klomb, wokół wyłożona kamienną kostką brukową. Zostanie ona nadbudowana w pełnym zarysie ponad poziom posadzki rynku. Zaprojektowane jest także zakrycie wlotu studni ozdobną metalową kratą.

  W załączniku znajduje się rozwiązanie układu przestrzennego na Głównym Rynku.

  (BKS)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.