SIATKÓWKA. Energa nadal niepokonana. Energetyk się spalił w końcówkach

DATA: 7 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Siatkarki Energi MKS Kalisz wraz z kaliskim kibicami po zwycięskim spotkaniu w Poznaniu. Fot. Klub Kibica Energa MKS Kalisz.

Siatkarki Energi MKS Kalisz wygrały z Energetykiem Poznań. Teraz przed nimi mecze z zespołami z góry tabeli Radomką Radom i Wisłą Warszawa. Ten ostatni będzie hitem drugiej rundy I ligi.

Kaliszanki na pierwszy mecz w tym roku udały się do Poznania do miejscowego Energetyka, który chciał zrewanżować się MKS-owi za porażkę z I rundy w kaliskiej Arenie. Przyjezdne dość szybko pokazały, kto będzie rządzić na parkiecie w sobotnim meczu i wygrały w trzech setach. Co prawda w dwóch na przewagi, ale zwycięzców się nie sądzi.

W pierwszym secie siatkarki z Kalisza dość szybko objęły prowadzenie (6:2), które sukcesywnie powiększały. Nie pomógł nawet czas wzięty przez szkoleniowca Energetyka. Po kilku świetnych blokach Ivany Isailović przewaga kaliszanek wzrosła do siedmiu punktów i było 13:6 dla MKS-u. Wprawdzie w końcówce seta rywalki zdołały odrobić straty do jednego punktu (było 22:21 dla MKS-u), ale ostatecznie kaliszanki wygrały pierwszego seta 25:22.

Druga partia była zdecydowanie bardziej zacięta. Energetyk wygrywał już 20:14 i 23:18, ale Energa się nie poddała. Liderki I ligi pokazały po raz kolejny, że są specjalistkami od sytuacji beznadziejnych. Nie tylko zdobyły pięć kolejnych punktów, ale też obroniły setbola, a później z zimną krwią wygrały drugą partię 28:26.

W trzeciej partii, zagrzewane dopingiem licznej grupy kibiców z Kalisza przyjezdne poszły za ciosem. Rozpoczęły od prowadzenia 6:1, ale gospodynie nie zamierzały składać broni i znów doszło do emocjonującej końcówki na przewagi. Wygrały ją lepiej dysponowane kaliszanki 28:26, a całe spotkanie 3:0.

To 14 z rzędu zwycięstwo na parkietach I ligi siatkarek Energa MKS Kalisz. W najbliższy piątek, 12 stycznia podejmą w hali Arena Radomkę Radom. Początek tego spotkania o godz. 18.00. Z kolei 20 stycznia zagrają na wyjeździe z wiceliderem Wisłą Warszawa, a ten pojedynek najprawdopodobniej rozstrzygnie, która z tych drużyn zajmie pierwsze miejsce w tabeli I ligi po rundzie zasadniczej.