AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Puchar Polski. Zawadzkie nie pograło

DATA: 7 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz wygrali w pucharowym spotkaniu z ASPR Zawadzkie. Fot. MKS Kalisz.
  Do 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski awansowali w weekend szczypiorniści Energa MKS Kalisz.

  Kaliszanie udali się na spotkanie do ostatniego zespołu I ligi grupy B ASPR Zawadzkie jako faworyci. I nie zawiedli. W Zawadzkiem zagrali bez swojego dotychczas podstawowego bramkarza Edina Tatara, który ma odejść do zagranicznego klubu. W zespole MKS-u zadebiutował za to rozgrywający Marek Szpera, który rzucił cztery bramki.

  Początek meczu należał jednak do gospodarzy. Było 5:3, a następnie 10:9 dla szczypiornistów Zawadzkiego. Na szczęście, na tym emocje się skończyły. Po bramce Dzianisa Kryckiego w 23 minucie to MKS prowadził 15:12 i trzybramkową przewagę dowiózł do końca pierwszej części gry. W drugiej połowie kaliszanie przejęli inicjatywę na parkiecie i w 39. minucie było już 26:17 dla Energi. Wprawdzie na dziesięć minut przed końcem meczu miejscowi zmiejszyli jeszcze przewagę kaliskiej drużyny do czterech bramek, ale MKS wrzucił drugi bieg i odskoczył na dziesięć trafień (37:27). W końcówce podopieczni Pawła Ruska rozluźnili się i pozwoli wbić sobie trzy bramki. Ostatecznie jednak wygrali ten mecz 37:30. Pozostałe mecze 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski zaplanowano na 13 i 31 stycznia.

  W najbliższy weekend piłkarze ręczni Energi MKS mają rozegrać turniej w Opatówku, a 20 stycznia w Arenie zagrają z Zagłębiem Lubin w ramach rozgrywek PGNiG Superliga. 

  (jav)

  ASPR Zawadzkie – Energa MKS Kalisz 30:37 (16:19)

  ASPR: Donosewicz, Podejma 1 – Zagórowicz 6, Swat 4, Ł. Całujek 3, S. Danysz 3, Krygowski 3, Przybysz 3, P. Całujek 2, Szulc 2, A. Danysz 1, Hentschel 1, Mięsopust 1.

  Kary: 4. min. Rzuty karne: 2/2

  Energa MKS: Jarosz, Zakreta – Kniaziew 7, Bożek 4, Drej 4, Krycki 4, Szpera 4, Galewski 3, Bałwas 2, Grozdek 2, Klopsteg 2, Misiejuk 2, Adamczak 1, Czerwiński 1, Kwiatkowski 1, Kobusiński.

  Kary: 2. min. Rzuty karne: 2/2

  Widzów: 200

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.