AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KOLARSTWO. KTK na boisku

DATA: 9 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W spotkaniu wzięło udział wiele pokoleń KTK Kalisz. Fot. KTK Kalisz.

  Zgodnie z niemal dwudziestoletnią tradycją Kaliskie Towarzystwo Kolarskie weszło w nowy rok...piłkarskim akcentem. 

  Kiedy dokładnie odbyło się pierwsze noworoczne spotkanie w Kaliskim Towarzystwie Kolarskim nikt już nie pamięta, ale ich historia sięga blisko dwudziestu lat i co ważne nie brakuje uczestników. Podobnie jak chętnych do udziału w towarzyszącym spotkaniu meczu piłkarskim. Nie inaczej było w sobotę, 6 stycznia. Kolarze, trenerzy, działacze KTK, a przede wszystkim byli zawodnicy i osoby od lat związane z klubem spotkali się w siedzibie przy Wale Matejki, aby złożyć sobie noworoczne życzenia i powspominać minione wydarzenia, nie tylko te sportowe. 

  Zaś punktualnie w południe, zgodnie z wieloletnią tradycją zagrali mecz, którego wynik, jak się później okazało remisowy, był sprawą drugorzędną. - Trudno jest ustalić taki termin meczu, aby wszyscy chętni mogli w nim uczestniczyć i wielu z nich z żalem informowało, że z powodu obowiązków służbowych lub wyjazdów nie będzie obecnych - mówi Krzysztof Dąbrowski, trener KTK Kalisz, który zorganizował spotkanie. - Pomimo tego frekwencja świadczy, że Kaliskie Towarzystwo Kolarskie jest miejscem jednoczącym nasze środowisko i przedstawicieli kilku pokoleń.

  W sobotnim meczu wzięło udział ponad 40 osób. Sporo powodów do wzruszeń miał zwłaszcza trener Leon Marecki, któremu jego wychowankowie, jak również pozostali goście podziękowali za kilkadziesiąt lat owocnej pracy. Podczas spotkania poruszono też temat uczczenia pamięci zmarłego w 2015 roku, ogromnie zasłużonego dla polskiego oraz kaliskiego kolarstwa szkoleniowca Józefa Jankowskiego. Poświęcony memoriał, w formie nocnego kryterium ulicznego, zaplanowano na sierpień, ale padły również inne propozycje upamiętnienia tego cenionego trenera.

  (kz)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.