AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POWIAT. Spotkanie noworoczne w starostwie

DATA: 9 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Podczas spotkania noworocznego nie zabrakło występów artystycznych. Fot. Starostwo Powiatowe.
  W Starostwie Powiatowym odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne.

  Podobnie jak w poprzednich latach w gronie wielu gości znaleźli się m.in.: posłowie na Sejm RP Piotr Kaleta i Tomasz Ławniczak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mirosława Rutkowska-Krupka, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska, Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Kalisza Zbigniew Włodarek, a także starostowie, burmistrzowie i wójtowie oraz przedstawiciele powiatowych służb i straży, radni Powiatu Kaliskiego i przedstawiciele powiatowych jednostek organizacyjnych.

  W świąteczno-noworoczny klimat obecni goście przenieśli się w rytmach kolęd w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Kaliszu: akordeonisty Wiktora Mateli i wokalistki Barbary Dymalskiej. Zgromadzeni goście mieli także przyjemność wysłuchać koncertu mieszkanki powiatu kaliskiego Eweliny Łuszczek wraz z zespołem. - Rok 2017 był swoistym przygotowaniem, oczekiwaniem roku 2018 - mówi Krzysztof Nosal, Starosta Kaliski. - Biężący rok jest dla nas rokiem szczególnym, przede wszystkim przez 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla samorządów to oczywiście też czas wyborczy, ale również i okres wyraźnie zwiększonych wydatków, co wiąże się z kalendarzem funduszy europejskich. Ten rok upłynął nam zatem na pisaniu projektów. Przełom poprzedniego i obecnego roku upłynął również pod znakiem uchwalenia rekordowego budżetu Powiatu Kaliskiego. Korzystając z okazji, chciałbym bardzo serdecznie podziękować za owocną współpracę wszystkim przyjaciołom Powiatu Kaliskiego. Duże słowa podziękowania należą się przedstawicielom organizacji pozarządowych i biznesu, którzy potrafili przekazywać wspaniałe dary na rzecz potrzebującej Polonii Mołdawskiej - powiedział kaliski starosta. - Starostwo podczas takich spotkań przeradza się w miejsce, które jest bogate w zaproszonych gości, jest to piękne i różnorodne bogactwo. Spotykamy się, składamy sobie życzenia i śpiewamy kolędy, które są takim naszym długowiecznym bogactwem narodowym o dużym znaczeniu religijnym i kulturowym - mówił biskup pomocniczy Diecezji Kaliskiej, Łukasz Buzun.

  Oficjalne wystąpienia zakończył Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Mieczysław Łuczak, który złożył wszystkim zgromadzonym życzenia noworoczne. - 20 stycznia w Liskowie odbędzie się Święto Powiatu Kaliskiego, gdzie zgromadzi się szeroka rzesza mieszkańców naszego powiatu. Nastąpi tam uhonorowanie tych najbardziej wybitnych i zasłużonych - powiedział przewodniczący Łuczak.

  Poczęstunek dla zaproszonych gości również tradycyjnie przygotowany został przez uczniów kierunków gastronomicznych ZS nr 1 w Liskowie.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.