AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

EDUKACJA. Uczniowie w Sejmie i Belwederze na zaproszenie ministra

DATA: 10 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Wizyta w Belwederze, zwiedzanie Sejmu, spacer po warszawskiej starówce – to atrakcje, w których uczestniczyło 50 uczniów ze szkół średnich Kalisza i Leszna przebywających w Warszawie na zaproszenie wiceministra spraw zagranicznych, posła Jana Dziedziczaka.

  Uczniowie zapoznali się z historią Belwederu, zwiedzili wystawę poświęconą Józefowi Piłsudskiemu. Ekspozycja ta jest w posiadaniu niemal 3 tys. pamiątek, są to m.in. portrety, karykatury Marszałka, a także medale z jego wizerunkiem, dyplomy i dokumenty.
  - Podczas wizyty w Sejmie, o roli obu Izb Parlamentu, pracy posłów i senatorów oraz historii polskiego parlamentaryzmu opowiadał minister Jan Dziedziczak. Spotkanie z politykiem było dobrą okazją do zadawania pytań i dyskusji. Nasza wizyta była taką ,,żywą” lekcją wiedzy o społeczeństwie i mam nadzieję, że była pomocna w poznawaniu mechanizmów funkcjonujących w demokracji parlamentarnej – zapewnia współorganizatorka wyjazdu, Żaneta Lasiecka – Stodolna.
  Na koniec wizyty w stolicy, młodzież zwiedziła Stare Miasto i najważniejsze zabytki znajdujące się na trakcie królewskim.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.