AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

TENIS ZIEMNY. Pograj w tenisa!

DATA: 10 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W sekcji odbywają się tenisowe zajęcia dla dzieci. Fot. KKS Kalisz.

  Sekcja Tenisa KKS-u Kalisz rozpoczęła nabór do nowych grup treningowych na 2018 rok. Pierwszy jego etap potrwa do 8 lutego i zakończy się pokazowymi, bezpłatnymi, treningami w okresie ferii zimowych. Na zajęcia tenisowe można zapisywać dzieci już od 5 roku życia!

  Sekcja Tenisa KKS Kalisz jest licencjonowanym członkiem Polskiego Związku Tenisowego, co umożliwia jej adeptom występy w turniejach rankingowych PZT, a kadrę szkoleniową nobilituje do systematycznego poprawiania kwalifikacji, poprzez udział w szkoleniach, kursach, konferencjach. Klub swą działalność szkoleniową wobec najmłodszych adeptów opiera na metodach treningu wynikających z założeń programu Tenis 10. Program ten wprowadzony został w większości krajów Europy i nie tylko (także m.in. w USA i Kanadzie), a wspierają go największe sławy światowego tenisa, takie jak: Roger Federer, Rafael Nadal czy Andy Roddick. Do sekcji zapisywać można także starsze dzieci. Z myślą o nich tworzone są grupy wiekowe, w których uczy się zasad gry w tenisa i podstawowych technik uderzeń. Zajęcia prowadzone są w grupach maksymalnie 4-6-osobowych. Istnieje również możliwość treningów indywidualnych.

  Program szkolenia dostosowywany jest do potrzeb zawodników, uwzględniając ich wiek oraz umiejętności tenisowe. Sekcja Tenisa KKS Kalisz swoją działalność prowadzi od dwóch lat. W klubie trenuje blisko setka dzieci, a zajęcia prowadzi 7 instruktorów tenisa. W okresie zimowym treningi odbywają się w halach sportowych PWSZ (ul. Poznańska) oraz OSRiR (ul. Łódzka), a także w sali gimnastycznej SP nr 9 (ul. Żwirki i Wigury). Od kwietnia lub maja (w zależności od pogody) treningi odbywać się będą na kortach „otwartych”.

  Kolejne etapy tegorocznego naboru planowane są po feriach zimowych oraz przed rozpoczęciem wakacji. Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka na zajęcia tenisowe otrzymają więcej informacji pod nr tel: 502 593 490.

  (nel)

   

  SEKCJA TENISA KKS WŁÓKNIARZ 1925 KALISZ OFERUJE
  - Całoroczne szkolenie, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, w niewielkich grupach (maksymalnie 5-6 osobowych), wzbogacone o elementy treningu ogólnorozwojowego.

  - Program szkoleniowy dostosowany do potrzeb zawodników, uwzględniając ich wiek oraz umiejętności tenisowe.

  - Możliwość treningów zindywidualizowanych, zarówno pod względem częstotliwości, jak i programu szkoleniowego.

  - Zajęcia dla dzieci na poziomie klas 0-3, bazujące na programie Międzynarodowej Federacji Tenisowej - Tenis 10.
  - Przedszkole tenisowe (dla dzieci w wieku 5-6 lat) - zajęcia prowadzone w formie zabaw i gier, oswajające dzieci z kortem tenisowym, rakietami i piłkami.

  - Uczestnictwo w ogólnopolskich rozgrywkach Talentiady.
  - Udział w turniejach rankingowych Polskiego Związku Tenisowego.

  Bieżące informacje na temat funkcjonowania Sekcji Tenisa KKS Kalisz śledzić można na Facebooku i You Tube.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.