AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Sprzedawał podrabiany alkohol

DATA: 11 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Policjanci namierzyli nielegalną rozlewnię alkoholu w Kaliszu. Fot. KMP w Kaliszu.

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali mężczyznę, który bez zezwolenia sprzedawał rozlewany przez siebie alkohol. 

  34-latek mieszał niewiadomego pochodzenia spirytus z wodą, a następnie sprzedawał. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli blisko 20 litrów alkoholu, 800 sztuk papierosów oraz ponad 3 kilogramy tytoniu. 34-letni mężczyzna został już zatrzymany. Funkcjonariusze ustalili, że kaliszanin nie tylko trudnił się sprzedażą tytoniu oraz papierosów, ale także zorganizował w mieszkaniu nielegalną rozlewnię alkoholu. 

  Rozcieńczony wodą spirytus przelewał do butelek o pojemności 0,5 oraz 0,2 litra. Tak przygotowany specyfik sprzedawał po bardzo niskich cenach. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz rozlewanie i wprowadzanie do obrotu nielegalnego alkoholu odpowie przed sądem. Grozi mu kara roku pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

  Policja ostrzega przed kupowaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia. Nielegalne wyroby alkoholowe mogą być produkowane z alkoholu technicznego, który jest skażony środkami chemicznymi i grozi zatruciem. 

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.