AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

EDUKACJA. Ranking Perspektyw. III LO w gronie najlepszych liceów w Wielkopolsce

DATA: 11 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika zajęło 7. miejsce w Wielkopolsce w rankingu miesięcznika „Perspektywy'' na najlepsze liceum.

  „Perspektywy” od 20 lat wybierają najlepsze szkoły ponadgimnazjalne w Polsce. Najnowszy ranking z listą 500 najlepszych liceów i 300 techników ukazał się w środę, 10 stycznia. W rankingu 2018 wzięto pod uwagę 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników z całego kraju. Pod uwagę wzięte zostały wyniki maturalne, sukcesy w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych, a w technikach też wyniki egzaminów zawodowych. 

  Wśród kaliskich liceów najlepsze miejsce, podobnie jak w poprzednich latach, zajęło III LO. Popularny ,,Kopernik'' zajął 7 miejsce wśród liceów w Wielkopolsce, a w skali kraju uplasował się na 120 pozycji. W Wielkopolsce na 41. miejscu sklasyfikowane zostało II LO im. Tadeusza Kościuszki.

  W gronie 300 najlepszych techników w Polsce znalazło się też Technikum Budowy Fortepianów im. G. A. Fibigera w ZSP nr 2. Ta placówka z tradycjami zajęła 182. lokatę w kraju wśród techników, a w Wielkopolsce uplasowała się na 15. miejscu. 

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.