AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

W RATUSZU. Noworoczne spotkanie kaliszan

DATA: 13 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  W kaliskim ratuszu odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne kaliszan.

  Na tradycyjnym, noworocznym spotkaniu pojawili się m.in. parlamentarzyści, samorządowcy,  kaliscy radni, duchowni, przedsiębiorcy, ludzie kultury i nauki, przedstawiciele służb mundurowych i organizacji społecznych. Zebrani wznieśli toast za nowy, 2018 rok.

  - Z satysfakcją obserwuję, jak zmienia się wizerunek naszego miasta, jego postrzeganie zarówno przez mieszkańców, jak i na zewnątrz. Zmiany dotyczą każdej cząstki tego wielkiego organizmu, jakim jest Kalisz. Świadczy o tym ogromna skala ponad stu inwestycji rocznie. Przeobrażenia dokonują się również w sferze biznesu i kształcenia, zwłaszcza zawodowego, środowiska, a także polityki prorodzinnej. Kalisz staje się przestrzenią dla profesjonalistów, miejscem dobrym do życia, nauki, pracy, spędzania wolnego czasu, sferą przychylną seniorom oraz osobom niepełnosprawnym. Kalisz tylko w ciągu minionego roku pozyskał prawie 95 mln zł bezzwrotnych dotacji na realizację 35 projektów, o koszcie całkowitym przekraczającym 139 mln zł. Nie byłoby tych zmian, gdyby nie nasze wielkie zaangażowanie. Obserwuję, że wraz z całą ewolucją materialną, trwają przemiany w naszych głowach. Otwarcie demonstrujemy niezbędność reform – mówił Grzegorz Sapiński, prezydent miasta Kalisza. - My kaliszanie jesteśmy przywiązani do naszych wartości. I tak właśnie postrzega się nas dziś na świecie. To efekt naszej wspólnej pracy, za którą Państwu szczerze dziękuję.

  Noworoczne życzenia złożył zebranym także Andrzej Plichta, przewodniczący Rady Miejskiej Kalisza: - Jestem zaszczycony, że mogę stanąć przed państwem i podziękować za życzenia. Przed nami szczególny rok, rok obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To niezwykła okazja do wspomnień, ale także przybliżenia najmłodszym naszej historii, umacniania narodowej tożsamości. Niech ten wspaniały jubileusz będzie dla nas drogowskazem, motywacją do realizacji planów i zamierzeń. Niech w naszym mieście nigdy nie zabraknie odpowiedzialnej wspólnoty obywatelskiej. Oby nowy rok przyniósł nam wszystkim spokój w sercu, zdrowie, rodzinne szczęście i dostatek. Oby nigdy nie zabrakło nam pasji, zaangażowania, wytrwałości w urzeczywistnianiu kolejnych marzeń. 

  (red)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.