SIATKÓWKA. Konspol na kolanach. Play-off coraz bliżej

DATA: 15 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Siatkarze MKS Kalisz pokonali Konspol 3:0. Fot. Karina Zachara.
    Coraz bliżej awansu do najlepszej czwórki po rundzie zasadniczej są siatkarze Energi MKS Kalisz.
    W meczu 13. kolejki II ligi kaliszanie pokonali we własnej hali SPS Konspol Słupca 3:0. Tym saym zrewanżowali się siatkarzom z Słupcy za porażkę z pierwszej rundy 0:3. W pierwszym secie podopieczni Mariusza Pieczonki i Wojciecha Pytlarza wręcz znokautowali przeciwnika. Najpierw odjechali na 9:2, ale po chwili było już 18:5. Ostatecznie wygrali 25:12, w czym niemała zasługa doskonale funkcjonującej zagrywki.
    W drugiej odsłonie nie poszło już tak gładko. Wprawdzie miejscowi rozpoczęli od prowadzenia 5:1. Potem jednak przewagę osiągnęli goście, którzy wyszli na prowadzenie 17:15. Trener Mariusz Pieczonka poprosił wówczas o czas, a przerwa pozwoliła jego podopiecznym wrócić na właściwe tory. Skuteczny blok i ponownie mocny serwis Daniela Telegi, zrobiły swoje, a błąd rywali w końcowej akcji dopełnił dzieła. Kaliszanie wygrali tego seta 25:23. - Zawsze uczulam chłopaków na takie sytuacje, kiedy wysoko wygrywa się pierwszego seta - powiedział po meczu Wojciech Pytlarz, kapitan i drugi trener Energa MKS Kalisz. - Może wtedy pojawić się mylące poczucie, że cały mecz pójdzie równie łatwo. Myślę, że właśnie dlatego ten drugi set tak wyglądał. Trochę zeszło z nas ciśnienie, przeciwnik od początku nie dawał za wygraną i zrobiła się nerwowa końcówka, w której mieliśmy trochę szczęścia. Jest duża szansa, że z SPS-em spotkamy się w play-off i widać, że iskrzy pod siatką
    W trzecim secie goście wygrywali 12:10, ale wówczas żarty się skończyły. Na zagrywce ponownie pojawił się Telega, a osiem udanych serwisów w jego wykonaniu wystarczyło, żeby kaliszanie odskoczyli na 18:12. Przy stanie 22:14 losy meczu były już przesądzone.
    To była już ósma wygrana w tym sezonie kaliskiej ekipy, która umocniła się na czwartym miejscu (gwarantuje udział w play-off). Do zajmującego trzecią lokatę LKPS-u Borowno kaliszanie tracą tylko punkt, a mają do rozegrania jeszcze zaległy mecz z Bzurą Ozorków. To spotkanie czeka ich już w najbliższą środę, 17 stycznia.