AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Zwycięskie sparingi Energi. Teraz Zagłębie!

DATA: 16 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Dwa sparingowe spotkania podczas minionego weekendu rozegrali piłkarze ręczni Energa MKS.

  W Obornikach Wlkp. kaliszanie zmierzyli się z miejscową Spartą oraz z Nielbą Wągrowiec. Beniaminek PGNiG Superligi nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń pewnie wygrywając obydwa mecze. Konfrontacja z Nielbą Wągrowiec, choć to aktualny lider grupy A pierwszej ligi, jasno pokazała różnicę klas. Już po kwadransie kaliszanie prowadzili 14:4, a na przerwę schodzili z przewagę siedmiu trafień 19:12. Drugą połowę też rozpoczęli pewnie. Cztery kolejno zdobyte bramki właściwie przesądziły losy spotkania. Ostatecznie kaliszanie wygrali 33:25.

  Ze Spartą Oborniki kaliszanie tylko w pierwszych minutach tego meczu mieli problemy. W 11. minucie miejscowi prowadzili nawet 6:5, ale w kolejnych minutach kaliszanie przejęli inicjatywę na parkiecie. MKS wygrał ten mecz 35:26. Pojedynek z obornickim drugoligowcem miał wyjątkowe znaczenie dla Artura Klopstega. Skrzydłowy Energi jest wychowankiem Sparty. Zanim przeniósł się do MKS-u Poznań, by w końcu zawitać do Kalisza, to właśnie z tą ekipą zdobywał szlify i osiągał pierwsze sukcesy w rozgrywkach młodzieżowych.

  Mecze kontrolne w Obornikach były ostatnim sprawdzianem kaliskiej drużyny przed rozpoczęciem tegorocznych spotkań w PGNiG Superlidze. Już w najbliższą sobotę, 20 stycznia w hali Arena zmierzą się z ekipą Zagłębia Lubin. Początek tego spotkania o godz. 13.00. Transmisja na żywo w Canal+ Sport od godz. 12.45.

  (kz, jav)

   

  I sparing: Energa MKS Kalisz - Nielba Wągrowiec 33:25

  II sparing: Energa MKS Kalisz - SKF KPR Sparta Oborniki 35:26

  Energa MKS: Zakreta, Jarosz – Drej, Klopsteg, Czerwiński, Bałwas, Galewski, Bożek, Kniaziew, Adamski, Adamczak, Kwiatkowski, Krycki, Kobusiński, Misiejuk, Szpera.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.