PIŁKA RĘCZNA. MKS lepszy od Zagłębia Jaszki. Teraz rewanż ze Stalą

DATA: 22 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Energa MKS ograła Zagłębie Lubin, a w tym tygodniu czekają ją jeszcze dwa spotkania ligowe. Fot. Karina Zachara.

To było mocne wejście w nowy rok! Energa MKS wygrała z Zagłębiem Lubin, a w tym tygodniu nasz zespół czekają jeszcze spotkania ligowe ze Stalą Mielec i Piotrkowianinem Piotrków.

Dla kaliszan sobotni mecz z Zagłębiem Lubin, które prowadzi były szkoleniowiec MKS-u Bartłomiej Jaszka był pierwszym spotkaniem w PGNiG Superlidze w tym roku. W Arenie zjawiło się ponad 2 tys. kibiców, którzy obejrzeli emocjonujące widowisko, transmitowane na żywo przez stację Canal+ Sport. W 7 min. po skutecznej kontrze Krzysztofa Misiejuka gospodarze prowadzili 6:3, ale w 21 min. było już tylko 12:11 dla MKS-u. Na przerwę kaliszanie schodzili jednak z przewagą trzech bramek (było 17:14 dla MKS-u).

Początek drugiej połowy to świetna gra podopiecznych trenera Pawła Ruska, którzy w 37. min. prowadzili już 21:14. Końcowe minuty spotkania to nieudany pościg Zagłębia, które przegrało ostatecznie w Arenie 24:28. Wygrany mecz z Zagłębiem był debiutem w barwach MKS-u Marka Szpery, który przyszedł do kaliskiej drużyny z MMTS Kwidzyń. Nowy rozgrywający zanotował wiele asyst i był motorem napędowym wielu akcji gospodarzy w ataku. Sam też rzucił trzy bramki i ma być do końca sezonu solidnym wzmocnieniem drużyny trenera Ruska.

Po wygranej z miedziowymi Energa MKS wprawdzie nadal zajmuje 7 miejsce w grupie pomarańczowej, ale do zajmującej 3 pozycję Gwardii Opole traci jedynie 9 pkt. W tym tygodniu kaliszanie rozegrają dwa bardzo ważne spotkania ligowe z zespołami ze swojej grupy. W przypadku dwóch zwycięstw mogą więc łącznie zdobyć w nich aż 8 punktów (za zwycięstwo z zespołem z własnej grupy są 4 pkt.).

W środę, 24 stycznia o godz. 18.00 szczypiorniści Energi zagrają na wyjeździe ze Stalą Mielec, którą ograli w pierwszej rundzie w Arenie. Z kolei w niedzielę, 28 stycznia zmierzą się z Piotrkowianinem Piotrków we własnej hali. To spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00 i będzie transmitowane, podobnie jak ostatni mecz z Zagłębiem Lubin, na żywo przez telewizję Canal+ Sport.