AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SAMORZĄD. "Całe Szczęście w Kaliszu". Ruszył promocyjny projekt dla nowo narodzonych kaliszan

DATA: 23 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Prezydent Grzegorz Sapiński oraz wiceprezydent Karolina Pawliczak, w imieniu kaliskich samorządowców, powitali nowo narodzonych mieszkańców miasta. Spotkanie zainaugurowało projekt promocyjny „Całe Szczęście w Kaliszu”.

  Rodzicom dzieci, które w tym roku zostały zameldowane w naszym mieście, prezydent Grzegorz Sapiński i wiceprezydent Karolina Pawliczak wręczyli drobny upominek - kocyk i komin z napisem „Całe Szczęście w Kaliszu”. Spotkanie miało charakter jednorazowy, co nie oznacza, że nieobecni na nim rodzice nie otrzymają prezentu. Po 23 stycznia upominki będą wydawane przez USC przy rejestracji i zameldowaniu dziecka. Projekt „Całe Szczęście w Kaliszu” planowany jest na cały 2018 rok.

  - Przede wszystkim dziękuję za Waszą obecność. Przyjmijcie proszę gratulacje i wyrazy uznania. Na  świecie pojawiły się najmłodsze kaliszanki i kaliszanie. Mam wielką nadzieję, że Kalisz będzie dla nich tym jedynym, wyjątkowym miejscem na świecie. Zapewniam Państwa, że kaliscy samorządowcy już dziś myślą o przyszłych pokoleniach. Robimy, co w naszej mocy, by wasze pociechy były ze swojego miasta dumne, chciały tu żyć, uczyć się i pracować. Na młodych ludzi czekają miejsca pracy, nie zabraknie także miejsca w żłobkach – mówił prezydent Grzegorz Sapiński. - Przyjmijcie proszę najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, pogody ducha i silnych rodzinnych więzi, dzięki którym będziecie się szanować, wspierać i kochać.   

   Narodziny dziecka to wielkie szczęście. Cieszę się, że kaliszanie chcą się nim z nami podzielić. Będziemy starać się, żeby Kalisz był jak najbardziej przyjaznym miastem, w którym można dorastać, uczyć się, pracować, zakładać rodzinę - mówi wiceprezydent Karolina Pawliczak. - Projekt „Całe Szczęście w Kaliszu” został sfinansowany przez Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

  W Kaliszu rodzi się coraz więcej dzieci. W 2017 przybyło 903 kaliszan.

  (red)

   

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.