LEKKA ATLETYKA. Rekordowa obsada. Medale Dwunastki

DATA: 24 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

Trzy medale podczas Halowych Mistrzostw Wielkopolski Młodzików zdobyli zawodnicy UKS 12.

W zawodach, których areną była hala lekkoatletyczna OSRiR przy ul. Łódzkiej odnotowano rekordową liczbę - blisko 400 startów. Do rywalizacji stanęli reprezentanci 20 klubów i ośrodków sportowych. Poza gospodarzami byli też lekkoatleci z Piły, Ostrowa Wielkopolskiego, Turku, Ostrzeszowa, Pleszewa, Wrześni, Puszczykowa, Rawicza, Bojanowa, Poznania, Suchego Lasu, Dusznik, Środy Wlkp., Żerkowa, Władysławowa, Słodkowa, a także goście spoza województwa wielkopolskiego, reprezentujący KS Biegi Grodzisk Mazowiecki.

Młodzicy UKS 12 Kalisz wywalczyli trzy medale. Pierwsze miejsce w chodzie na dystansie 3000 m zajął Jan Rosiewicz (12:25). Rywalizację w biegu na 60 m na drugim miejscu ukończyła Maja Łyskowka (8.23), natomiast trzecia w chodzie na dystansie 2000 m była Amelia Błażejewska (11:14). Wszyscy ustanowili rekordy życiowe, podobnie jak Damian Śniegula, który w ramach otwartego mityngu skoczył w dal na odległość 6,70 m. W najbliższą sobotę na kaliskim tartanie w ramach Halowych Mistrzostw Wielkopolski rywalizować będą zawodnicy kategorii juniorskich.

Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików oraz Otwarty Mityng Lekkoatletyczny po raz kolejny zorganizowały UKS 12 Kalisz i Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki.