AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AGLOMERACJA. Jest kompromis. Samorządowcy utworzyli zespół ds. zmian granic Kalisza

DATA: 24 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Jest kompromis w sprawie zmiany granic Kalisza. Na dzisiejszym spotkaniu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiiej samorządowcy powołali specjalny zespół ds. ewentualnego poszerzenia granic administracyjnych Miasta Kalisza. W składzie mają znaleźć się przedstawiciele wszystkich zainteresowanych gmin i powiatów. 

  Dziś w ratuszu spotkała się Rada Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Samorządowcy ustalili wspólnie, że w dyskusyjnym projekcie uchwały rady miasta Kalisza zostanie wykreślony zapis odnoszący się do ustawy o samorządzie gminnym i mówiący o rozpoczęciu procedur zmierzających do przejęcia siedemnastu sołectw znajdujących się w granicach ościennych gmin.

  - Powstała narracja, jakby ta uchwała miała zmienić granice, a to jest proces, który musi się dziać, bo nie ma dzisiaj innej możliwości rozwoju miast. Powtarzałem, że uchwała, to jest intencja Kalisza, która przekażemy wójtom i burmistrzom miast ościennych i skonsultujemy z naszymi mieszkańcami, czy w ogóle jest o czym mówić – mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. 

  Podczas posiedzenia jednogłośnie przegłosowano wniosek o powołaniu zespołu roboczego ds. ewentualnego poszerzenia granic administracyjnych Miasta Kalisza. W składzie zespołu mają znaleźć się przedstawiciele wszystkich zainteresowanych gmin i powiatów. 

  Grzegorz Sapiński o wniosku przegłosowanym na dzisiejszym posiedzeniu poinformował podczas konferencji prasowej. 

  To wielki sukces Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Jestem zbudowany postawą wszystkich samorządowców uczestniczących w dzisiejszym posiedzeniu. To kompromis, dający nadzieję na dalsze, już merytoryczne, spotkania oraz działania w sprawie poszerzenia granic Kalisza. Pokazuje to dojrzałość samorządowców, otwartość na zmiany, myślenie o przyszłości. Nikt nie ma wrażenia, że ktoś kogoś oszukuje i działamy przy otwartej przyłbicy. Jestem tym zbudowany. Jest to wieli dzień demokracji - dodaje Sapiński.

  O tym, czy uchwała w sprawie zmiany granic Miasta Kalisza wejdzie w życie zdecydują radni podczas czwartkowej Sesji Rady Miejskiej Kalisza.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.